داعش 300 پلیس عراقی را در جنوب موصل اعدام و در گور جمعی دفن کرده است

کد خبر : #2893
تاریخ انتشار : شنبه, 29 آبان 1395 8:47
تعداد بازدید کننده : 547
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
داعش 300 پلیس عراقی را در جنوب موصل اعدام و در...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
سازمان دیده بان حقوق بشر اعلام کرد که گروه ترویستی داعش سه هفته پیش 300 پلیس عراقی را کشته و در گورستان جمعی در جنوب موصل دفن کرده است.

به گزارش ایرنا، خبرنگارخبرگزاری رویترز که به محل دفن نیروهای پلیس عراق رفته بود، گفت: طبق اعلام ساکنان محلی عناصر افراطی بعد از گردن زدن و یا شلیک مستقیم گلوله به نیروهای پلیس عراق، آنها را در گور جمعی در منطقه حمام العلیل واقع در جنوب موصل دفن کردند.
سازمان دیده ‌بان حقوق بشرعنوان کرد: تروریست های داعش برخی از نیروهای سابق پلیس عراق را از میان جمع 2000نفری از شهرها و روستاهای مجاور جدا کردند و به هنگام عقب ‌نشینی از موصل و تلعفر آنها را مجبور به همراهی با خود کرده اند.
دیده بان حقوق بشر به نقل از یکی از ساکنان محلی افزود: دیدم که اعضای داعش با چهار کامیون بزرگ حامل حدودا 100تا 125 نفر، از دانشکده کشاورزی و نزدیک به گور جمعی عبور کردند و افراد حاضر در کامیون از نیروهای سابق پلیس عراق بودند.
وی ادامه داد: پس از چند دقیقه صدای پی در پی شلیک گلوله و فریاد شنیدم و در شب بعد نیز این موضوع تکرار شد و تعداد افراد سوار بر کامیون‌ها (درشب بعد) بین 130 تا 145 نفر بودند.
یکی دیگر از ساکنان حمام ‌العلیل گفت که در طول سه شب متوالی صدای شلیک مداوم شنیده‌ است.
«جو استورک» معاون بخش خاورمیانه و شمال آفریقا دیده ‌بان‌ حقوق بشر گفت که این موضوع سند دیگری بر کشتارهای وحشتناکی است که گروه تروریستی داعش علیه عاملان اجرا‌کننده قانون درگذشته (نیروهای پلیس) درموصل و اطراف آن مرتکب می ‌شود و این گروه باید به علت ارتکاب این جنایت‌ های ضد انسانی مجازات شود.
این درحالی است که عملیات آزادسازی موصل به عنوان آخرین پایگاه تروریست های داعش درعراق، طبق برنامه از پیش تعیین شده توسط نیروهای عراقی پیش می رود. نیروهای عراقی از زمان شروع عملیات در17 اکتبر (26 مهرماه)، پیشروی هایی زیادی را در شرق و جنوب موصل داشته اند.
داعش درسال 2014 با حمله به عراق مناطق وسیعی از این کشور را اشغال کرد، اما از آن زمان تاکنون نیروهای عراقی بخش های زیادی از مناطق اشغالی را آزاد کرده اند.

“ داعش 300 پلیس عراقی را در جنوب موصل اعدام و در گور جمعی دفن کرده است ”