رئیس سازمان بهزیستی خبر داد: بازنگری پروتکل حمایت از کودکان کار

کد خبر : #2871
تاریخ انتشار : شنبه, 22 آبان 1395 16:38
تعداد بازدید کننده : 477
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
رئیس سازمان بهزیستی خبر داد: بازنگری پروتکل...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به وجود ۵ هزار کودک کار در تهران، از بازنگری پروتکل حمایت از کودکان کار خبر داد و گفت: کودکانی که پس از ۲بار نگهداری در بهزیستی، مجدد به کار گماشته شوند، از والدین آنها سلب صیانت خواهد شد.

به گزارش فارس، انوشیروان محسنی بندپی در رابطه با سر و سامان دادن به وضعیت کودکان کار گفت: ما نسبت به پذیرش کودکان کار اقدامات چند وجهی در نظر گرفته‌ایم و در واقع در پروتکل حمایتی از این افراد با بررسی انجام شده، تجدیدنظر کرده‌ایم.

وی ادامه داد: فقط به بحث نگهداری کودکان کار آن هم برای یک مدت محدود نگاه نکرده‌ایم بلکه برای خانواده‌های آنها با برگزاری کلاس‌های آموزشی و توانمندسازی والدین و کودکان سعی کرده‌ایم آنها را به درجه‌ای از ظرفیت و توانمندی برسانیم که تقریباً برگشت دوباره آنها صورت نگیرد. محسنی گفت: البته برگشت مجدد کودکان کار به سطح خیابان‌ها اجتناب‌ناپذیر است و از اراده کودک، خارج است به همین دلیل تفاهم‌نامه‌ای را با معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه منعقد کرده‌ایم.

رئیس سازمان بهزیستی ادامه داد: در این تفاهم‌نامه کودکان کار که دو بار در بهزیستی پذیرش شده و پس از حمایت‌های اجتماعی، آموزشی و غیره از آنها دوباره توسط استثمار برخی افراد یا والدین به خیابان‌ها برمی‌گردند از خانواده‌ها سلب صیانت خواهد شد و این کودکان تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار می‌گیرند. محسنی گفت: کودکان کار دو دسته‌اند، آنهایی که فاقد سرپناهند و آنهایی که توسط افراد حرفه‌ای استثمار شده‌اند.

وی در مورد تعداد این کودکان افزود: به طور کلی پیش‌بینی می‌شود که حدود 4 تا 5 هزار کودک کار در تهران وجود داشته باشد. رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: همچنین در دو ماه گذشته 2640 کودک کار در تهران پذیرش شده و سازمان‌های مردم‌نهاد اعلام آمادگی کرده‌اند که تا پایان آبان ماه هر فردی که رها شده است را حمایت کنند حتی نیروی انتظامی نیز اعلام آمادگی کرده که نسبت به پذیرش اقدام کند.

“ رئیس سازمان بهزیستی خبر داد: بازنگری پروتکل حمایت از کودکان کار ”