تحقق عدالت جنسیتی هدف اصلی ایران در برنامه پنج ساله

کد خبر : #2866
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 19 آبان 1395 15:04
تعداد بازدید کننده : 466
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
تحقق عدالت جنسیتی هدف اصلی ایران در برنامه پنج...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
شهیندخت مولاوردی گفت‎: ‎هدف اصلی ما در برنامه پنج ساله کشور، تحقق ‏عدالت جنسیتی است و به دنبال تعیین شاخص هایی هستیم که عدالت را در مدیریت، بازار کار و نقش های ‏مختلف زنان و مردان پیاده سازی کند تا در نهایت تعادل و توازن را بین فعالیت زنان و کارشان مشاهده ‏کنیم.

شهردخت: معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری عصر سه شنبه 18 آبان ماه در دیدار با ‏‎«‎آنیکا سودر» قائم مقام وزیر امور خارجه سوئد افزود: ما از طرح ‏های مختلف زنان استقبال و اسناد راهبردی در حوزه زنان تدوین می کنیم و چون در آستانه تصویب برنامه پنج ساله کشور ‏هستیم، تلاش می شود با تعامل با مجلس شورای اسلامی برنامه های پیشنهادی خودمان را اجرایی کنیم‎.
معاون رئیس جمهوری در اموز زنان و خانواده گفت: در جامعه کنونی به طور قطع بدون مشارکت زنان موفقیت لازم حاصل ‏نخواهد شد و ما در واقع دنبال دسترسی عادلانه به منابع هستیم و معتقدیم عدالت فراتر از برابری است‎.
مولاوردی تصریح کرد: امنیت به عنوان پیش شرط توسعه و توانمندی است و تا زمانی که این مهم محقق نشود، صحبت از ‏توانمندی زنان به یک شوخی شبیه است‎.
او گفت: اکنون یکی از چالش های مهم و تعیین کننده در کشورهای اسلامی نبود امنیت برای زنان است که این موضوع در ‏نشست هفته گذشته در شهر استانبول ترکیه مورد تاکید قرار گرفت؛ همچنین یکی از مباحث مورد بحث در قطعنامه 1325 شورای ‏امنیت درباره زنان، صلح و امنیت است‎.‎‏.‏

“ تحقق عدالت جنسیتی هدف اصلی ایران در برنامه پنج ساله ”