حمایت عفو بین‌الملل از شیخ سلمان

کد خبر : #2838
تاریخ انتشار : یکشنبه, 16 آبان 1395 12:10
تعداد بازدید کننده : 452
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
حمایت عفو بین‌الملل از شیخ سلمان
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
سازمان عفو بین‌الملل آزادی فوری شیخ علی سلمان، دبیرکل جمعیت وفاق و رهبر مخالفان بحرین را خواستار شد.

به گزارش ایسنا، سازمان عفو بین‌الملل همچنین از مقامات بحرین خواست تا حکم مجازات صادر شده علیه شیخ علی سلمان را لغو کنند.

عفو بین الملل در این بیانیه که در آستانه محاکمه مجدد دبیرکل الوفاق در دادگاه استیناف صادر شده، تأکید کرده است: دادگاه تجدید نظر حکم ۹ سال زندان شیخ علی سلمان را نقض و بار دیگر موضوع را در دادگاه استیناف مطرح کرد.

سازمان عفو بین‌الملل اعلام کرد: شیخ علی سلمان زندانی سیاسی است و به دلیل اظهارنظر بازداشت شده است. این سازمان به نقل از وکلای شیخ علی سلمان، تصریح کرد، دادگاه برای محکوم کردن وی به سخنرانی‌های مونتاژ شده وی استناد کرده و حاضر به پخش کامل سخنرانی‌ها نشده است.

پیش‌تر نیز عفو بین الملل در بیانیه‌ای، از سرکوب در بحرین به شدت انتقاد کرده و ادامه بازداشت رهبران مخالف و در رأس آنها شیخ علی سلمان را غیر انسانی و ظالمانه خوانده بود.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه لوءلوء، این سازمان اعلام کرده بود که افزایش مدت محکومیت دبیرکل جریان الوفاق به صورت آشکار این مساله را نشان می‌دهد که هرچقدر هم منامه و هم‌پیمانش، انگلیس تلاش کنند تا نشان دهند بحرین کشوری است که در مسیر اصلاحات در زمینه حقوق بشر قدم برمی‌دارد، واقعیت داستان دیگری را می‌گوید.

در این بیانیه آمده بود: وقتی رهبران سیاسی مخالف در بحرین پشت میله‌های زندان هستند، مسئولان با چه کسی گفت‌وگو خواهند کرد؟

“ حمایت عفو بین‌الملل از شیخ سلمان ”