گزارش کمیساریای عالی حقوق بشر از فاجعه ای در موصل

کد خبر : #2828
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 12 آبان 1395 10:56
تعداد بازدید کننده : 540
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
گزارش کمیساریای عالی حقوق بشر از فاجعه ای در موصل
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
کمیساریایی عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد اعلام کرد که عناصر داعش هزاران نفر از اهالی شهرک حمام العلیل واقع در جنوب موصل را به عنوان سپر انسانی به مواضع خود در شهر موصل منتقل کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، راوینا شامدسانی سخنگوی کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل متحد افزود: عناصر داعش اهالی شهرک حمام العلیل را به اجبار داخل کامیون ها و اتوبوس های کوچک به مواضع خود در شهر موصل منتقل کرده است.
بر اساس گفته شامدسانی، تعدادی از این کامیون ها پس از تهدید جنگنده های عراقی متوقف شده و به شهرک حمام العلیل بازگشتند و تعدادی نیز به شهرک ابو سیف واقع در 15 کیلومتری شمال شهرک حمام العلیل رسیدند.
سخنگوی کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل متحد با ابراز نگرانی از وضعیت مردم استان نینوا گفت: عناصر داعش سعی دارند تا با انتقال مردم به مراکز مهم خود که ممکن است از اهداف نیروهای عراقی باشد از آن ها به عنوان سپر انسانی استفاده کنند.
وی همچنین افزود: عناصر داعش 40 عضو سابق نیروهای امنیتی عراق را که در اطراف موصل اعدام کرده بود، در داخل رود دجله رها کرده است. 
همچنین طالب الکنانی از فرماندهان نیروهای مبارزه با تروریسم عراق از اهالی موصل خواسته بود تا با نیروهای عراقی برای نابودی داعش در کوتاه ترین زمان ممکن همکاری کنند و تأکید کرد که نیروهای مبارزه با تروریسم، مهارت لازم را برای حمایت از غیر نظامیان دارند.
عملیات آزادسازی موصل دوشنبه 26 مهرماه با دستور 'حیدر العبادی'، توسط نیروهای عراقی آغاز شده است. حرکت رو به جلوی نیروهای عراقی در محورهای مختلف اطراف موصل همزمان با ورود تشکیلات بسیج مردمی الحشد الشعبی، سرعت و شتاب بیشتری گرفته است.
ده ها هزار نیروی امنیتی در بزرگترین عملیات نظامی این کشور نبرد آزادسازی موصل را از سه جبهه شمالی، شرقی و جنوبی از 26 مهرماه آغاز کرده اند.

“ گزارش کمیساریای عالی حقوق بشر از فاجعه ای در موصل ”