دیده‌بان حقوق بشر خواهان تحقیقات درباره جنایات‌ اخیر علیه اقلیت روهینجا شد

کد خبر : #2824
تاریخ انتشار : سه شنبه, 11 آبان 1395 15:17
تعداد بازدید کننده : 453
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
دیده‌بان حقوق بشر خواهان تحقیقات درباره جنایات‌...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دیده بان حقوق بشر تصاویر ماهواره ای را منتشر کرده که نشان می دهد دست کم سه روستا متعلق به روهینجاها در راخین سوزانده شده اند و به دولت میانمار تاکید کرده تا از سازمان ملل برای تحقیق در این باره کمک بگیرد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه نیشن، فیل رابرتسون، معاون رییس بخش آسیایی دیده بان حقوق بشر در بیانیه‌ای تاکید کرد: تصاویر جدید ماهواره ای نشان دهنده سوزانده شدن روستاها و تخریب منازل متعلق به مسلمانان روهینجا در استان راخین است. ما به دنبال تحقیقات در این منطقه و کمک کردن به دولت میانمار برای انجام این کار هستیم. دولت میانمار باید به انکار اقدامات نادرست در این منطقه پایان دهد و با کمک سازمان ملل به انجام تحقیقات بپردازد.

تصاویر ماهواره‌ای مربوط به 22 اکتبر است و دیده بان حقوق بشر از دولت میانمار خواسته تا هرچه سریعتر به سازمان ملل اجازه دهد تا در این تحقیقات کمک کند. دیده بان حقوق بشر در بیانیه‌ای اعلام کرد: تحقیقات با کمک سازمان ملل برای بررسی حملات مرگبار در پست های مرزی در 9 اکتبر و اتهامات مربوط به اقدامات خشونت بار نیروهای امنیتی میانمار علیه مسلمانان روهینجا است. این تصاویر ماهواره ای بخشی از خشونت های نیروهای امنیتی میانمار علیه روهینجاها است.

ارتش میانمار به سازمان های حقوق بشری و خبرنگاران اجازه بازدید از راخین را نمی دهند؛ منطقه ای که هم مرز با بنگلادش است. دولت میانمار مسلمانان روهینجا را مقصر حملات می داند و در تحقیقات ارتش برای دستگیری عاملان حمله در پست‌های مرزی در 9 اکتبر، 30 تن کشته و ده‌ها تن دیگر نیز زخمی شدند. گروه های حقوق بشری گزارش‌های زیادی را درباره نقض حقوق بشر علیه مسلمانان روهینجا دریافت کرده اند. به گفته سازمان ملل، روهینجاها بیش از هر اقلیت دیگری در جهان تحت پیگرد قرار گرفته اند.

“ دیده‌بان حقوق بشر خواهان تحقیقات درباره جنایات‌ اخیر علیه اقلیت روهینجا شد ”