عربستان و بحرین بزرگترین ناقضان حقوق بشر در جهان عرب

کد خبر : #282
تاریخ انتشار : یکشنبه, 12 بهمن 1393 0:00
تعداد بازدید کننده : 780
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
عربستان و بحرین بزرگترین ناقضان حقوق بشر در...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
سازمان دیده‌بان حقوق بشر در گزارش سالانه خود، بحرین و عربستان را بزرگترین کشورهای ناقض حقوق بشر در جهان عرب معرفی کرد.

به گزارش العالم، سازمان دیده بان حقوق بشر در گزارش سالانه خود به بررسی بزرگترین ناقضان حقوق بشر در جهان عرب پرداخته است که نام دو کشور بحرین و عربستان در صدر این گزارش دیده می شود. این سازمان در گزارش خود اعلام کرد: «سرکوب اخیر مردم بحرین باعث شهادت سه شهروند از جمله یک کودک به ضرب گلوله عوامل رژیم آل خلیفه شد.» این گزارش افزود: «صدها شهروند نیز همچنان در زندان‌های بحرین به سر می‌برند و فعالان و مخالفان سیاسی هم فقط به علت انتقاد مسالمت‌آمیز تحت پیگرد هستند.» بر اساس این گزارش، دستگاه قضایی بحرین احکام ناعادلانه شامل حبس ابد و اعدام برای زندانیان سیاسی صادر می‌کند و تابعیت برخی مخالفان را نیز لغو می‌کند.

این سازمان، وضعیت عربستان را نیز بهتر از بحرین ندانست و اعلام کرد که محاکمه و زندانی کردن فعالان و مخالفان سیاسی به علت فعالیت‌های مسالمت‌آمیز ادامه دارد و رژیم آل سعود همچنان به بازداشت غیرقانونی، شکنجه، برخورد غیرقانونی با زندانیان و محاکمه ناعادلانه صدها شهروند و فعال حقوقی از جمله کودکان می‌پردازد و از ابزاری به نام قانون مبارزه با تروریسم برای انتقام گرفتن از منتقدان استفاده می‌کند.»

این گزارش افزود: «حقوق زنان و اقلیت‌های مذهبی نیز در عربستان نقض و حقوق میلیون‌ها کارگر خارجی نیز پایمال می‌شود». این در حالی است که این دو کشور بیشترین روابط را با آمریکا و انگلیس به عنوان مدعیان حقوق بشر دارند! دیده‌بان حقوق بشر در گزارش خود همچنین به وضعیت حقوق بشر در امارات پرداخت و نوشت: «بازداشت‌های غیرقانونی به اتهام‌های ناروا، شکنجه زندانیان و استفاده از قوانین ابزاری از جمله قانون مبارزه با تروریسم برای محاکمه منتقدان و فعالان حقوقی امری شایع در امارات است و سوء استفاده فاحش از کارگران خارجی نیز به جای خود باقی است».

عربستان و بحرین بزرگترین ناقضان حقوق بشر در جهان عرب - 55
“ عربستان و بحرین بزرگترین ناقضان حقوق بشر در جهان عرب ”