انتشار گزارش‌ نقض گسترده حقوق بشر در عربستان در سال ۲۰۱۴

کد خبر : #280
تاریخ انتشار : شنبه, 18 بهمن 1393 0:00
تعداد بازدید کننده : 993
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
انتشار گزارش‌ نقض گسترده حقوق بشر در عربستان در...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
گزارش‌های نقض حقوق بشر در شبه جزیره عربستان در سال ۲۰۱۴ توسط کمیته دفاع از حقوق بشر منتشر شد.

به گزارش فارس، کمیته دفاع از حقوق بشر در شبه جزیره عربستان، با هدف زیر ذره بین قرار دادن اقدامات سران سعودی در تعامل با مردم شبه جزیره عربستان، نقض حقوق مسلّم آنان توسط مقامات سعودی را رصد و در پایان هر سال میلادی با صدور گزارش سالانه خود این اقدامات غیر قانونی مقامات سعودی را محکوم می‌کند.
از این رو گزارش 2014 کمیته دفاع از حقوق بشر در شبه جزیره عربستان در آغاز سال 2015 میلادی و با اعتماد به گزارشات صادره از سوی دیگر نهادها و سازمان‌های حقوق بشری و نیز منابع مستقل و موثق داخل کشور، صادر شده است.
با رصد نقض‌های مکرر حقوق مردم شبه جزیره عربستان و به خصوص اقلیت شیعیان ساکن در کشور، این کمیته امیدوار است که جامعه بین الملل، نهادهای حقوق بشری و سازمان‌های ذیصلاح ضمن، بازخوانی این گزارش نقض حقوق شیعیان که به صفت بارز و شناخته مقامات سعودی تبدیل شده را محکوم و خط قرمزی را برای مقامات سعودی در تعامل با اقلیت‌های مذهبی موجود در کشور رسم کنند.
گفتنی است رژیم سعودی با در دست داشتن وسائل ارتباط جمعی و رسانه‌ها همواره به گونه‌ای عمل کرده که عملیات رصد و مستند سازی توسط سازمان‌ها و نهادهای حقوق بشری را مختل کند و تا حد زیادی نیز توانسته است این کار را انجام دهد.
در حقیقت رصد و مستند سازی نقض‌های مکرر رژیم سعودی توسط نهادهای حقوق بشری از جمله: کمیته دفاع از حقوق بشر در شبه جزیره عربستان و بازگوئی نقض حقوق مردم شبه جزیره عربستان کار بسیار طاقت فرسایی است و هدف از تحمل این مشقت‌ها اعمال فشار و رسم روشی ایده آل برای رژیم سعودی در تعامل با اقلیت‌های دینی موجود در کشور است.

انتشار گزارش‌ نقض گسترده حقوق بشر در عربستان در سال ۲۰۱۴ - 55 انتشار گزارش‌ نقض گسترده حقوق بشر در عربستان در سال ۲۰۱۴ - 55
“ انتشار گزارش‌ نقض گسترده حقوق بشر در عربستان در سال ۲۰۱۴ ”