یونیسف: یک و نیم میلیون کودک یمنی دچار سوء تغذیه هستند

کد خبر : #2796
تاریخ انتشار : شنبه, 8 آبان 1395 12:11
تعداد بازدید کننده : 559
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
یونیسف: یک و نیم میلیون کودک یمنی دچار سوء...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) اعلام کرد: حدود یک و نیم میلیون کودک در یمن دچار سوء تغذیه هستند و نیمی از جمعیت نیز از گرسنگی رنج می برند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری روسیا الیوم، این سازمان روز جمعه 7 آبان ماه اعلام کرد: جنگ یمن که از 18 ماه پیش آغاز شده، 370 هزار کودک را با خطر سوء تغذیه حاد رو به رو ساخته؛ این وضع، درمان فوری برای جلوگیری از مرگ و میر کودکان را می طلبد.
بتینا لوشر، سخنگوی برنامه جهانی غذا در کنفرانسی خبری اوضاع یمن را بسیار وخیم توصیف کرد و گفت: وقتی می بینید مادران چیزی برای تغذیه کودکانشان ندارند و شاهد از دست رفتن آنها هستند، واقعاً دردناک است. در قرن بیست و یکم دیدن چنین وضعی واقعاً تکان دهنده و وحشتناک است.
برنامه جهانی غذا نیز در بیانیه ای اعلام کرد که حدود نیمی از کودکان در یمن با سوء تغذیه شدید و وضعی خطرناک روبرو هستند. لوشر با تأکید بر اینکه حدود هفت میلیون یمنی نیازمند کمک غذایی هستند، تصریح کرد: ادامه جنگ در یمن وضع کنونی را وخیم تر خواهد کرد.
عربستان سعودی از ششم فروردین ماه سال 1394 با تشکیل ائتلافی با حمایت دولت آمریکا، تجاوز هوایی و محاصره علیه مردم یمن را به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن به حکومت این کشور آغاز کرد که تنها آثار آن را می توان کشتار بیرحمانه حدود ده هزار زن و کودک و شهروند یمنی و زخمی شدن دهها هزار و آواره شدن صدها هزار نفر دیگر اعلام کرد.
بر اثر این حملات، اکثریت قریب به اتفاق تأسیسات خدماتی، آموزشی، درمانی و بیمارستان ها، انبارهای دارو و غذا، مدارس و منازل مردم یمن ویران شده و مردم این کشور در پی محاصره هوایی، زمینی و دریایی در شرایط بحرانی بسر می برند.

“ یونیسف: یک و نیم میلیون کودک یمنی دچار سوء تغذیه هستند ”