معاون سازمان بهزیستی: زنان سرپرست خانوار بنابر نیازشان خدمات دریافت می‌کنند

کد خبر : #2784
تاریخ انتشار : سه شنبه, 4 آبان 1395 20:34
تعداد بازدید کننده : 456
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
معاون سازمان بهزیستی: زنان سرپرست خانوار بنابر...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از ارائه «بسته‌های سیاستی، اقدام و عمل؛ ویژه خانوارهای زن سرپرست» تا آخر آبان ماه سال جاری به شورای اجتماعی کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا، حبیب الله مسعودی فرید در خصوص «بسته‌های سیاستی، اقدام و عمل ویژه خانوارهای زن سرپرست» اظهار کرد: بهزیستی هم از طریق شورای اجتماعی کشور و هم شورای عالی رفاه تصویب این بسته حمایتی جدید ویژه خانوارهای زن سرپرست را پیگیری می‌کند؛ زیرا با تصویب این طرح اقدامات بسیار مثبتی را می‌توان در این حوزه به انجام رساند. وی ادامه داد: این طرح برای تمامی خانوارهای زن سرپرست کشور خواهد بود و می‌توان از این سیاست‌ها به عنوان سیاست‌های حمایتی چند لایه یاد کرد که در جریان آن هر خانوار براساس علت زن سرپرست شدن و نیازشان خدمت دریافت خواهند کرد. معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور همچنین تاکید کرد: بهزیستی برای تدوین این سیاست‌ها با تمامی دستگاه‌های فعال کشور در حوزه زنان سرپرست خانوار جلسه برگزار کرده و نظر تمامی صاحب‌نظران برای تدوین این طرح در نظر گرفته شده است.

فرید همچنین عنوان کرد: در حال حاضر براساس تقسیم کار ملی که در شورای اجتماعی کشور صورت گرفته، بهزیستی به عنوان "متولی ملی زنان سرپرست خانوار" تعیین و مصوب شده است ؛ به این ترتیب جلسات متعددی را به منظور بررسی این موضوع در کشور با پژوهشکده آمار دانشگاه‌ها، کمیته امداد و سایر نهادهای مرتبط برگزار کرده‌ایم. در حال حاضر زنان سرپرست خانوار در 4 گروه به لحاظ علت سرپرستی از جمله فوت همسر، دارای همسر، طلاق و زنان مجرد تقسیم‌بندی شده‌اند و به این ترتیب برنامه اقدام و عمل ویژه خود را نیاز دارند. 

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در ادامه افزود: تا آخر آبان ماه سال جاری برنامه اقدام و عمل زنان سرپرست خانوار کشور متناسب با وضعیت آنها آماده و پس از آن در صورت تصویب به صورت مشخص خدمات را دریافت خواهند کرد. فرید هم چنین عنوان کرد: در جریان این طرح یک آمار کاملی از خانواده‌های زن سرپرست کشور به دست خواهیم آورد که برخی از آنها اگرچه نیاز مالی نداشته باشند اما قطعاً نیازمند خدمات دیگری همچون خدمات مشاوره‌ای و غیره بوده که نیاز است این خدمات به آنها نیز تخصیص داده شود. وی در پایان اظهار کرد: در واقع در این طرح نگاه صرف حمایت مادی از زنان سرپرست خانوار برداشته شده ونگاه حمایتی به این قشر تکمیل می‌شود.

“ معاون سازمان بهزیستی: زنان سرپرست خانوار بنابر نیازشان خدمات دریافت می‌کنند ”