تعداد پناهجویان غرق شده در دریای مدیترانه در سال جاری سه برابر شده

کد خبر : #2778
تاریخ انتشار : سه شنبه, 4 آبان 1395 20:07
تعداد بازدید کننده : 337
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
تعداد پناهجویان غرق شده در دریای مدیترانه در...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
کمیساریای عالی پناهجویان سازمان ملل متحد (UNHCR) امروز سه شنبه 4 آبان ماه گزارش داد از ابتدای سال جاری میلادی، دست کم سه هزار و 740 پناهجو و مهاجر در دریای مدیترانه غرق شده اند که در مقایسه با جان باختگان در این دریا در سراسر سال 2015 سه برابر شده است

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «ویلیام اسپیندلر» سخنگوی این کمیساریا، زنگ هشدار را درباره آمار بالای غرق شدن در دریا میان 327 هزار و 800 نفر از مهاجران و پناهجویانی که از ابتدای سال میلادی تاکنون از این دریا عبور کرده اند، به صدا در آورد.
بر اساس این گزارش، از ابتدای سال 2016 میلادی تاکنون دست کم سه هزار و 740 پناهجو و مهاجر هنگام عبور از این دریا جان باخته اند. سال گذشته ازمیان بیش از یک میلیون آواره و پناهجو، سه هزار و 771 نفر غرق شدند.
اسپندلر در یک کنفرانس خبری در ژنو گفت: تاکنون شاهد وخیم ترین اوضاع در مدیترانه بوده ایم و می توان گفت که شمار کشته ها در این دریا سه برابر شده است.
از سال 2013 تاکنون بیش از 11 هزار و 500 پناهجو در مسیر مهاجرت به سوی ایتالیا و اروپا در آب های مدیترانه جان خود را از دست داده اند.
گارد ساحلی ایتالیا روز شنبه (اول آبان ماه) از نجات سه هزار و 300 پناهجو در آب های مدیترانه در جنوب این کشور به همراه کشف هفت جسد خبر داد.
به گزارش ایرنا، از زمان بروز بحران مهاجرت در ابتدای سال گذشته میلادی، شمار زیادی از شهروندان سوری، افغان و عراقی یا برخی از اتباع کشورهای فقیر آفریقایی به امید یافتن سرپناهی امن راهی اروپا شده اند که بسیاری از آنها در نتیجه عبور از مسیرهای دریایی خطرناک جان باخته اند.

“ تعداد پناهجویان غرق شده در دریای مدیترانه در سال جاری سه برابر شده ”