سرکوب در فرانسه، تجاوز در آلمان و شکنجه در استرالیا

کد خبر : #2776
تاریخ انتشار : دوشنبه, 3 آبان 1395 14:16
تعداد بازدید کننده : 632
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
سرکوب در فرانسه، تجاوز در آلمان و شکنجه در...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
سازمان عفو بین‌الملل با انتشار گزارشی از شکنجه، سرکوب و رفتارهای غیرانسانی با پناهجویان در برخی کشورهای مدعی رعایت حقوق بشر، نسبت به «فاجعه انسانی» و «وضعیت وخیم پناهجویان» در این کشورها هشدار داده است.

به گزارش روزنامه کیهان:سازمان عفو بین‌الملل در جدیدترین گزارش خود دولت استرالیا را مسئول «شکنجه‌ عمدی و نظام‌‌مند» عموم پناهجویان در اردوگاه «نائورو» معرفی کرده و گفته، «وضعیت پناهجویان در این اردوگاه اسفبار است.»
در این گزارش که با نام «جزیره ناامیدی» منتشر شده است، مجموعه‌ای از شواهد و جزئیات درباره آزار مکرر پناهجویان، شکنجه، خودکشی و ضرب و شتم کودکان عنوان شده و از دولت استرالیا خواسته شده که در مقابل «این همه جنایات و تظلمات نسبت به کسانی که به دلایل مشابه از خانه و سرزمین خود آواره شده‌اند» جوابگو باشد.
سازمان عفو بین‌الملل همچنین داستان‌ها و ماجراهایی از طرز رفتار با کودکان در اردوگاه نائورو منتشر کرده که هر کدام جای بسی پیگیری و مجازات برای مسئولین کشوری دارد که مدعی رعایت حقوق بشر است و کشورهای دیگر را به نقض حقوق بشر محکوم می‌کند. در بسیاری از این ماجراها کودکان توسط معلمانشان تنها به دلیل اینکه پناهجو هستند مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرند یا از سوی افراد دیگر با چاقو تهدید می‌شوند.
بسیاری از این پناهجویان نیز به دلیل فشارها و خشونت‌های اعمال شده از سوی مسئولین اردوگاه به خودکشی روی آورده‌اند.
سازمان عفو بین‌الملل همچنین از مشکلات پزشکی پناهجویان در این جزیره انتقاد کرده و افزوده: «افرادی با مشکلات حاد قلبی، شکستگی استخوان و عفونت به مراکز پزشکی مراجعه می‌‌کنند ولی به درستی درمان نمی‌شوند.»
فرانسه
آوارگان ساکن اردوگاه جنگلی در شهر کاله فرانسه نیز وضعیت بهتری از جزیره ناامیدی استرالیا ندارند!
پلیس فرانسه طی روزهای اخیر هجمه گسترده‌ای برای برچیدن کامل اردوگاه کاله آغاز کرده و هر روز با پرتاب گاز اشک‌‌آور و به زور باتوم با پناهجویان درگیر می‌شود.
این در حالی است که آوارگان نیز با سنگ و چوب از مکانی که در آن پناه جسته‌اند دفاع می‌کنند.
فرانسه نیز مانند خیلی از کشورهای مدعی حقوق بشر دم از احترام به حقوق انسان‌ها و حتی حیوانات می‌زند. پناهجویان پناه گرفته در کاله افرادی هستند که به دلیل خشونت و جنگ‌طلبی تروریست‌های دست‌پرورده همین کشورهای غربی آواره این کشور و آن کشور شده‌اند.
سرمای هوا، کمبود مواد غذایی و دارویی و بدرفتاری مسئولین فرانسوی از مشکلات رایج در اردوگاه‌های پناهجویان سوری و عراقی است و کشورهای اروپایی به جای حل مشکلات پناهجویان هر روز بر شدت سرکوبگری‌ها و خشونت‌های خود اضافه می‌‌کنند.
آلمان
در آلمان نیز پناهجویان با رفتارهای وحشیانه، غیرانسانی، تبعیض‌آمیز و توأم با خشونت مواجه هستند و این در حالی است که اخیرا رسانه‌ها اعلام کردند که حدود 10 هزار کودک پناهجو از سوی باندهای مافیایی، قاچاق و فساد ربوده و به خدمت گرفته شده‌اند.
این رفتارهای غیرانسانی و به دور از تمدن با پناهجویان در شرایطی صورت می‌گیرد که شهروندان آلمانی اعلام کرده‌اند شرایط امنیتی کشورشان بدتر شده و خواستار برخوردهای بیشتر با پناهجویان هستند.

“ سرکوب در فرانسه، تجاوز در آلمان و شکنجه در استرالیا ”