سفر کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل به آمریکا /پاسخگویی درباره گزارش شکنجه

کد خبر : #277
تاریخ انتشار : شنبه, 15 فروردین 1394 0:00
تعداد بازدید کننده : 654
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
سفر کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل به آمریکا...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل در چند روز آتی سفری رسمی به آمریکا خواهد داشت که از سال 2007 میلادی تاکنون نخستین سفر این مقام به واشنگتن است.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، زید رعد الحسین، کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل که در ژنو مستقر است در چند روز آتی به آمریکا سفر خواهد کرد تا با سوزان رایس، مشاور امنیت ملی، مقامات ارشد دولت واشنگتن و اعضای کنگره آمریکا دیدار کند. آنها درباره مسائل حقوق بشر داخل و خارج از آمریکا صحبت خواهند کرد.
زید رعد الحسین در دسامبر سال گذشته میلادی شدیداً به گزارش سنا درباره برنامه آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سنا) برای شکنجه مظنونان تروریستی اعتراض کرده و گفت، براساس قوانین بین‌الملل کاملاً مشخص است که آمریکا باید درباره این گزارش پاسخگو باشد.
وی همچنین نسبت به جوانان سیاهپوست آمریکایی که به دست ماموران پلیس کشته شدند و تعداد بالای زندانیان سیاهپوست آمریکا و میزان مرگ و میر آنها ابراز نگرانی کرد.
ناوی پیلای، کمیسیونر عالی سابق حقوق بشر سازمان ملل نیز درخواست سفر رسمی به آمریکا را ارائه کرده بود اما هیچ پاسخی از جانب واشنگتن دریافت نکرد.
شاید زید رعد الحسین روابط نزدیکتری با آمریکا دارد. وی به عنوان سفیر اردن در آمریکا خدمت کرده و سفیر اردن در سازمان ملل بود.
زید رعد الحسین همچنین تمایل خود را برای سفر رسمی به چین از جمله منطقه حساس تبت نشان داده است. 

سفر کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل به آمریکا /پاسخگویی درباره گزارش شکنجه - 77
“ سفر کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل به آمریکا /پاسخگویی درباره گزارش شکنجه ”