یونیسف: ۴ هزار نفر از موصل عراق فرار کرده اند

کد خبر : #2766
تاریخ انتشار : یکشنبه, 2 آبان 1395 16:50
تعداد بازدید کننده : 497
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
یونیسف: ۴ هزار نفر از موصل عراق فرار کرده اند
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) می‌گوید از زمان آغاز درگیری‌ها برای بازپس گیری کنترل موصل، بیش از 4 هزار نفر از این شهر فرار کرده‌اند.

به گزارش آسوشیتدپرس،صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) اعلام کرد که بیش از چهار هزار نفر از زمان عملیات گسترده ارتش عراق برای بازپس گیری موصل، از این شهر فرار کرده اند.
پیتر هاوکینز، نماینده یونیسف در عراق آمار دقیقی در این باره ارائه نکرد اما گفت که دست کم در یکی از اردوگاه های مهاجرتی،شرایط کودکان بسیار بسیار بد است. وی افزود: تیم های یونیسف آب، لوازم بهداشتی، واکسن های فلج اطفال و سرخک و دیگر تجهیزات لازم را در هفت روز گذشته به مناطق درگیر جنگ،ارسال کرده اند. این واکسن ها برای بیش از دو سال که مردم موصل تحت تصرف داعش زندگی کرده اند در این شهر وجود نداشته است.
یونیسف قصد دارد به بیش از 784 هزار نفر از جمله 500 هزار کودک در این مناطق کمک کند. به گفته هاوکینگز کودکان در داخل و اطراف موصل در خطرمرگ و یا جراحات حاصل از جنگ قرار دارند.
گفتنی است،‌ با آغاز عملیات در موصل، حدود 60 هزار نیروی ارتش و پلیس عراق با همراهی نیروهای بسیج مردمی و پیشمرگه‌های کُرد، در حومۀ شهر موصل به پاکسازی و پیش‌روی پرداختند. نیروهای کرد نیز عملیات جدیدی را در موصل به عنوان بخشی از عملیات بزرگ با هدف بازپس گیری موصل از گروه تروریستی داعش آغاز کرده است.

“ یونیسف: ۴ هزار نفر از موصل عراق فرار کرده اند ”