نشست تخصصی "لزوم کنشگری ایران در عرصه عدالت کیفری بین المللی"

کد خبر : #2761
تاریخ انتشار : شنبه, 1 آبان 1395 17:21
تعداد بازدید کننده : 765
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
نشست تخصصی "لزوم کنشگری ایران در عرصه عدالت...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
توسط سازمان دفاع از قربانیان خشونت برگزار شد؛ نشست تخصصی "لزوم کنشگری ایران در عرصه عدالت کیفری بین المللی"

نشست تخصصی "لزوم کنشگری ایران در عرصه عدالت کیفری بین المللی" با حضور محمدهادی ذاکرحسین دکترای حقوق کیفری بین المللی و رییس مرکز حقوق کیفری بین المللی ایران در سالن اجتماعات سازمان دفاع از قربانیان خشونت برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی، در این نشست که با حضور دانشجویان و علاقه مندان برگزار شد، رییس مرکز حقوق کیفری بین المللی ایران ضمن تشکر از اقبال سازمان دفاع از قربانیان خشونت به موضوع دیوان کیفری بین المللی در سخنانی بر اهمیت و ترجیح جنگ حقوقی بر جنگ نظامی به عنوان جبهه جدید در روابط بین الملل پرداخت.
ذاکر حسین گفت: از سال 1948 جامعه بین المللی در آرزوی مکانیسمی بود که مجرمان بین المللی را مورد تعقیب قرار دهد. وی افزود: از زمان تشکیل دیوان کیفری بین المللی هر روز شاهد اهمیت و نقش فزاینده آن در دیوان کیفری بین المللی هستیم به طوری که هر جا جنگ و بحرانی وجود دارد همه نگاهها معطوف به دیوان می شود و در واقع این نهاد جایگزینی تاکنون ندارد.
وی تصریح کرد: در حال حاضر فعالان حقوقی به دنبال رسیدن به اهداف خود از طریق مکانیسم های بین المللی و حقوقی هستند و مهمترین مکانیسم بین المللی برای کنشگری حقوقی دیوان کیفری بین المللی است.
این پژوهشگر در ادامه کنشگری فعالان جامعه مدنی ایران و همینطور دولت جمهوری اسلامی ایران در موضوعاتی مانند افغانستان، فلسطین و همینطور پیگیری و مطالبه گری از دیوان در خصوص قربانیان جنگ 8 ساله عراق علیه ایران را از مواردی بر شمرد که می تواند موجب بهبود و ارتقا وضعیت ایران در ارتباط با این نهاد بین المللی مهم و تأثیرگذار شود.

در پایان این نشست سخنران مراسم به سؤالات حاضرین پاسخ داد.

گالری تصاویر

 

 

 

نشست تخصصی 4
“ نشست تخصصی "لزوم کنشگری ایران در عرصه عدالت کیفری بین المللی" ”