یونیسف: ۱۱۶۳ کودک از آغاز جنگ یمن کشته شده‌اند

کد خبر : #2748
تاریخ انتشار : سه شنبه, 27 مهر 1395 11:29
تعداد بازدید کننده : 689
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
یونیسف: ۱۱۶۳ کودک از آغاز جنگ یمن کشته شده‌اند
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) اعلام کرد که از آغاز حمله متجاوزان سعودی به یمن تاکنون بیش از ۱۱۶۳ کودک جان خود را از دست داده‌اند و یک‌هزار ۷۳۰ کودک دیگر زخمی شده‌اند.

به گزارش تسنیم به نقل از «روسیا الیوم»، در حالی‌که تلاش‌هایی برای برقراری آتش‌بس موقت بین طرف‌های درگیر در یمن انجام می‌شود ولی جنگ در این کشور ادامه دارد و برای قربانی کردن، کوچک و بزرگ نمی‌شناسد.

سازمان‌های بین‌المللی از مدت‌ها پیش زنگ خطر را درباره اوضاع انسانی در یمن، که اکثریت جمعیت آن را تهدید می‌کند، به صدا درآورده‌اند. در همین راستا، صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) اعلام کرد که از آغاز جنگ در یمن (مارس 2015) تاکنون یک‌هزار و 163 کودک کشته و یک‌هزار و 730 کودک دیگر زخمی شده‌اند.

«محمد الاسعدی» سخنگوی یونیسف، روز دوشنبه 26 مهرماه طی گفت‌وگویی مطبوعاتی در مقر این سازمان در «الحدیده»، تصریح کرد: این آمار از رقم واقعی بسیار کم است چرا که ارزیابی‌های یونیسف نشان می‌دهد که کودکانی که در جریان این جنگ کشته یا زخمی شده‌اند، بسیار زیاد است.

الاسعدی خاطرنشان کرد، یک‌ میلیون و 300 هزار کودک در معرض خطر بیماری‌های تنفسی حاد و دو میلیون و 600 هزار کودکِ زیر 5 سال در معرض بیماری حصبه قرار گرفته‌اند. این در حالی است که 350 هزار دانش‌آموز دختر و پسر طی سال گذشته به دلیل بسته شدن 780 مدرسه، که بخشی از آنها کاملا نابود شده‌اند، از تحصیل محروم شدند.

“ یونیسف: ۱۱۶۳ کودک از آغاز جنگ یمن کشته شده‌اند ”