یک نهاد حقوق بشری یهودی، خواهان پایان اشغال فلسطین شد

کد خبر : #2736
تاریخ انتشار : یکشنبه, 25 مهر 1395 11:15
تعداد بازدید کننده : 531
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
یک نهاد حقوق بشری یهودی، خواهان پایان اشغال...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
در آستانه پنجاهمین سالگرد اشغال فلسطین «حگادی العاد»، مدیرکل مؤسسه چپگرای «بتسلیم» فعال در مناطق اشغالی، کابینه رژیم اسرائیل را به اعمال خشونت علیه فلسطینی‌ها متهم کرد و از اعضای شورای امنیت سازمان ملل خواست، برای پایان فوری اشغالگری اسرائیل در فلسطین اقدام کند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری شبکه المیادین، وی در نشست غیر رسمی شورای امنیت با عنوان «شهرک‌ها مانعی برای سازش و تشکیل دو کشور» در نیویورک، ضمن طرح درخواست خود تأکید کرد: چند خانه دیگر فلسطینی باید تخریب شود تا اعضای شورای امنیت تحرکی داشته باشند؟ شورای امنیت باید ثابت کند راضی نیست ملت فلسطین تحت اشغال زندگی کنند.
این در حالی است که دنی دنون، نماینده رژیم صهیونیستی، این مؤسسه حقوق بشری را به پیوستن به تلاش‌های فلسطین مبنی بر «ترور دیپلماتیک این رژیم در سازمان ملل» متهم کرد. در همین حال، شورای امنیت در نشست مذکور شهرک‌سازی در سرزمین‌های اشغالی را محکوم کرد. نمایندگان کشورهای حاضر در نشست از جمله دیوید پرسمن، نماینده امریکا، «فرانسیس دلاته» سفیر فرانسه و «ماتیو رایکروف» نماینده انگلیس نیز این اقدام را مانعی در رسیدن به صلح بین فلسطینیان و رژیم اسرائیل خواندند.
در همین حال خبرگزاری ایسنا به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین گزارش داد، سازمان اسلامی، آموزشی، علمی و فرهنگی (آیسسکو) و اتحادیه عرب از قطعنامه یونسکو پیرامون قدس و اینکه مسجد الاقصی متعلق به فلسطینیان است، استقبال کردند. از دیگر سو بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که نشست یونسکو پیرامون این مسأله را یک نمایش مهمل خوانده بود، با آنتونیو گوتیرش، دبیرکل جدید سازمان ملل، تلفنی گفت‌و‌گو کرد و با مغرضانه و یکجانبه خواندن قطعنامه یونسکو، وی را به فلسطین اشغالی دعوت کرد. رژیم صهیونیستی روز جمعه در نخستین واکنش رسمی خود به قطعنامه یونسکو همکاری‌های خود با این نهاد بین‌المللی را به تعلیق درآورد.

“ یک نهاد حقوق بشری یهودی، خواهان پایان اشغال فلسطین شد ”