99 سازمان حقوق بشری خواستار تشکیل کمیته حقیقت یاب درباره جنایات عربستان در یمن شدند

کد خبر : #2728
تاریخ انتشار : شنبه, 24 مهر 1395 10:16
تعداد بازدید کننده : 390
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
99 سازمان حقوق بشری خواستار تشکیل کمیته حقیقت...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
99 سازمان حقوق بشر عربی با صدور بیانیه ای جنایت هولناک سعودی در پایتخت یمن که به کشته و یا زخمی شدن بیش از 800 انسان بی گناه منجر شد را بشدت محکوم کردند و خواستار توقف تجاوز سعودی علیه یمن و پایان محاصره این کشور شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری شبکه المیادین، 99 سازمان حقوق بشر عربی این جنایت سعودی را در زمره « جنایات جنگی ضد بشری» دانسته وبر ضرورت تشکیل فوری یک کمیته حقیقت یاب مستقل بین المللی برای بررسی آن تاکید کرده است.
جنگنده های ائتلاف تحت سرکردگی رژیم سعودی عصر شنبه گذشته 17 مهرماه درسه نوبت مراسم ختمی را که در تالار بزرگ جنوب صنعا پایتخت یمن برگزار شد، بمباران کردند که به شهادت دست کم 150 یمنی و مجروح شدن صدها تن دیگر منجر شد.
برخی منابع گفته اند که تعداد شهدا و مفقودان از مرز 250 تن گذشته است.
در این بیانیه از سازمان ملل متحد به ویژه شورای حقوق بشرهم خواسته شده تا با فوریت یک کمیته تحقیق مستقل تشکیل دهد و مرتکبان این جنایت را بازخواست کند.
سازمان های حقوق بشر عربی با اشاره به ارتکاب بیش از 300 جنایت فجیع توسط متجاوزان سعودی علیه ملت مظلوم یمن از ماه مارس 2015 تاکنون، خواستار انتقال فوری زخمی های جنایت سعودی در صنعا به خارج از یمن برای درمان شده اند.
در بیانیه این سازمان ها آمده است: جنایت های سعودی علیه ملت یمن در سایه سکوت و یا همدستی مدعیان حقوق بشر و طرف های با نفوذ در سازمان های بین المللی و جامعه جهانی ، تاجران سلاح و با سوء استفاده از معیارهای دوگانه حقوق بشری در قبال ملت ها صورت گرفته و ناقض همه قوانین و معیارها و اصول اخلاقی است.

“ 99 سازمان حقوق بشری خواستار تشکیل کمیته حقیقت یاب درباره جنایات عربستان در یمن شدند ”