گاردین: افزایش آزار جنسی در دانشگاه‌های انگلیس نگران کننده است

کد خبر : #2715
تاریخ انتشار : یکشنبه, 18 مهر 1395 14:06
تعداد بازدید کننده : 326
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
گاردین: افزایش آزار جنسی در دانشگاه‌های انگلیس...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
روزنامه گاردین در گزارشی از افزایش آزار جنسی زنان در دانشگاه‌های انگلیس خبر داده و آن را نگران‌کننده توصیف کرده است.

به گزارش تسنیم، روزنامه انگلیسی گاردین گزارشی منتشر کرده است که در آن از دریافت بیش از 100 مورد گزارش درباره زنانی که می‌گویند کارکنان دانشگاه آن‌ها را مورد آزار جنسی قرار داده‌اند، خبر داده است. بر اساس این گزارش، گاردنی از طریق پرسشنامه‌ای که در وبسایت خود قرار داده، بیش از 100 گزارش دربارۀ آزار جنسی ازجمله خشونت کلامی و تجاوز جنسی در دانشگاه‌های انگلیس دریافت کرده‌است. 

در این پرسشنامه از دانشجویان و کارکنان دانشگاه‌های انگلیس درباره دغدغه‌های آنان درخصوص آزار جنسی و رفتار نامناسب از سوی کارکنان و دانشجویان دیگر سؤال شده‌ است. گاردین این گزارش‌ها را که از دانشگاه‌های مختلفی در سراسر انگلیس که اسامی دانشگاه‌های معتبر این کشور نیز در این میان دیده می‌شود،"نشانگر روند نگران‌کننده سوءاستفاده و آزار جنسی در دانشگاه‌های بریتانیا" خوانده است؛ روندی که به نوشته گاردین اغلب پنهان مانده است. در بیشتر موارد ذکر شده، اساتید مرد دانشجویان زن مقطع دکتری خود را مورد آزار و اذیت قرار می‌دادند. در عین حال برخی از اساتید و دانشجویان زن در مقاطع مختلف نیز مورد آزار قرار گرفته‌ و گفته‌اند به دلیل ترس از به‌ خطر افتادن موقعیت شغلی خود از شکایت صرف‌نظر کرده‌اند. برخی دیگر از قربانیان تجاوز جنسی در دانشگاه‌های انگلیس نیز گفتند پس از این حادثه احساس "تنهایی و بی‌پناهی" می‌کنند، در حالی‌که ظاهرا مردانی که متهم به سوءاستفاده جنسی از این زنان هستند، دچار چنین مشکلاتی نمی‌شوند.

برخی شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی گفتند که به برخی از متجاوزین اجازه داده می‌شود تا همچنان در سمت خود باقی بمانند. این در حالی است که سایر متجاوزان نیز به دانشگاه‌های دیگری منتقل می‌شوند که در آنجا نیز امکان ارتکاب این جرم وجود دارد.

“ گاردین: افزایش آزار جنسی در دانشگاه‌های انگلیس نگران کننده است ”