دبیر کل سازمان ملل: غیرنظامیان سوریه هدف جرایم جنگی عامدانه هستند

کد خبر : #2702
تاریخ انتشار : سه شنبه, 13 مهر 1395 11:10
تعداد بازدید کننده : 434
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
دبیر کل سازمان ملل: غیرنظامیان سوریه هدف جرایم...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دبیر کل سازمان ملل تأکید کرد که "بی توجهی به قوانین حقوق بشر" فاجعه‌ای زیان بار و بزرگ را در سوریه به وجود آورد و اکنون باید همگان با این واقعیت هولناک مقابله کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری الفجر، بان کی‌مون، دبیر کل سازمان ملل در افتتاحیه فعالیت‌های کمیته اجرایی کمیساریای امور پناهندگان در ژنو گفت: اوضاع در سوریه یکی از فاجعه‌بارترین مسائل در سرتاسر جهان است و برخی طرف‌ها از سلاح‌های کشنده‌تر علیه اهداف غیرنظامی استفاده می‌کنند؛ اقدامی که "جنایت جنگی عمدی" به حساب می‌آید. وی گفت: توافق‌های ژنو بارها نادیده گرفته شده و کودکان زخمی و کارکانان در بیمارستان‌ها هدف قرار گرفته‌اند.

بان کی‌مون از همگان خواست با این واقعیت هولناک مقابله کنند. وی گفت: بی توجهی به قوانین انسانی در سوریه فاجعه‌ای زیان‌بار و بزرگ را در این کشور به وجود آورد. بیانیه اخیر نیویورک که کشورها براساس آن به حمایت از آوارگان سوری و همبستگی با آن‌ها متعهد شدند و پایبندی‌شان را به احترام کامل به حقوق بشر اعلام کردند می‌تواند در زندگی پناهجویان یک تغییر واقعی ایجاد کند اما نمی‌توانیم از نتیجه پایبندی این کشور قبل از اجرای آن در واقعیت خوشحال باشیم.

بان کی‌مون گفت: تعداد آوارگان در جهان بسیار زیاد است اما بحران فعلی بحران عدد و ارقام نیست، بلکه بحران همبستگی است. اگر اراده واقعی باشد مشکل حل می‌شود. حدود ۱۰ سال پیش تعداد آوارگان در جهان کمتر از نصف تعداد آوارگان کنونی بود که تعدادشان به ۶۵ میلیون تن می‌رسد. بحران آوارگان در دو سال اخیر بسیار وخیم شده است.

“ دبیر کل سازمان ملل: غیرنظامیان سوریه هدف جرایم جنگی عامدانه هستند ”