آمار کودکان بد سرپرست رو به افزایش است

کد خبر : #2698
تاریخ انتشار : سه شنبه, 13 مهر 1395 10:58
تعداد بازدید کننده : 555
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
آمار کودکان بد سرپرست رو به افزایش است
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
مدیر کل دبیر خانه مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک گفت: آمار کودکان بد سرپرست روز به روز در حال افزایش است و باید چاره ای برای این امر اندیشیده شود.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، مظفر الوندی در بازدید میدانی از شیرخوارگاه و خانه نوباوگان مهر ارومیه و مؤسسه خیریه رفاه کودک و نوجوان ارومیه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه در سال های گذشته بیشتر کودکان بی سرپرست در شیرخوارگاه ها و مراکز نگهداری کودکان نگهداری می شدند، افزود: امروزه آمار کودکان بد سرپرست رو به افزایش است و والدین این کودکان، صلاحیت نگهداری کودک را نداشته، گرفتار مواد مخدر بوده و یا دچار آسیب های اجتماعی هستند.
الوندی اظهار کرد: از جمله مشکلاتی که این کودکان دارند، احراز هویت، واگذاری و سرپرستی آنهاست.
وی در بازدید از شیرخوارگاه و خانه نوباوگان مهر ارومیه با بیان اینکه مدیریت این مراکز اغلب دولتی است، اضافه کرد: ضمن بازدید از این گونه مراکز و تبادل نظر با کارشناسان مربوط، مشکلات حقوقی کودکان بی سرپرست و بدسرپرست را با دادگستری استانها مطرح و برای آنها راه حل ارائه می کنیم.
مدیر کل دبیرخانه مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک بیان کرد: هدف اصلی از حضور مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در استانها، شرکت در جلسه کارگروه بانوان و خانواده است که موضوع تبیین حقوق کودک در ابعاد مختلف را نیز شامل می شود.
پیمان نامه حقوق کودک یک کنوانسیون بین المللی است که حقوق مدنی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کودکان را بیان می کند. جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۷۲ و با مصوبه مجلس شورای اسلامی به کنوانسیون حقوق کودک ملحق شد. مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک هر پنج سال یک بار براساس مفاد کنوانسیون مکلف است تا گزارش ارتقای وضعیت حقوق کودک را به کمیته حقوق کودک سازمان ملل ارائه دهد. ۱۵ تا ۲۱ مهرماه به عنوان هفته ملی کودک و ۱۷ مهرماه روز جهانی کودک نامگذاری شده است.

“ آمار کودکان بد سرپرست رو به افزایش است ”