بان کی مون خواستار افتتاح دفتر حقوق بشر در میانمار شد

کد خبر : #2683
تاریخ انتشار : دوشنبه, 12 مهر 1395 11:32
تعداد بازدید کننده : 541
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
بان کی مون خواستار افتتاح دفتر حقوق بشر در...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
بان کی‌مون، دبیرکل سازمان ملل از دولت میانمار خواست مجوز افتتاح دفتری برای کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل را صادر کند.

به گزارش ایکنا به نقل از خبرگزاری «Arakanna»، بان کی‌مون اعلام کرد که این دفتر برای کمک به بررسی مسائل مربوط به حقوق بشر در میانمار فعالیت خواهد کرد. درخواست بان کی‌مون در جریان نشستی با «او کیاو تین»، معاون وزیر خارجه میانمار در نیویورک مطرح شد.

دبیرکل سازمان ملل در این نشست بار دیگر بهبود وضعیت حقوق بشر در میانمار و بهبود روابط میان جوامع دینی این کشور را خواستار شد. بان کی‌مون ماه گذشته با سفر به کشور بودایی میانمار در کنفرانس صلحی که با هدف کنار هم آوردن قومیت‌های مختلف برای پایان‌دادن به دهه‌ها جنگ برگزار شد شرکت کند.

مسلمانان روهینگیا از زمان آغاز خشونت‌های بوداییان در سال ۲۰۱۲، آواره و اسیر اردوگاه‌های وحشتناک آوارگان شده‌اند. دفتر حقوق بشر سازمان ملل سه ماه پیش با اشاره به نقض شدید حقوق بشر علیه اقلیت روهینگیا از جمله ندادن حق تابعیت، کار اجباری و خشونت جنسی اعلام کرد: این اقدامات نشان‌دهنده یک تهاجم سازمان‌یافته و گسترده علیه اقلیت روهینگیا است که در صورت طرح در دادگاه، جنایت علیه بشریت شناخته خواهد شد. سازمان ملل همچنین از دولت جدید میانمار خواست کمیته تحقیقاتی مستقل و فراگیر برای بررسی موارد نقض حقوق بشر علیه این اقلیت مسلمان تشکیل دهد.

“ بان کی مون خواستار افتتاح دفتر حقوق بشر در میانمار شد ”