اقلیت‌های آفریقایی‌تبار، قربانیان اصلی خشونت‌طلبی پلیس آمریکا هستند

کد خبر : #2681
تاریخ انتشار : دوشنبه, 12 مهر 1395 11:20
تعداد بازدید کننده : 587
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
اقلیت‌های آفریقایی‌تبار، قربانیان اصلی...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
محقق و نویسنده شناخته‌شده آمریکایی معتقد است که پلیس آمریکا برای اعمال خشونت‌آمیز خود، به‌طور نامتناسبی اقلیت‌ها، به‌ویژه اقلیت آمریکایی- آفریقایی‌تبار را هدف قرار می‌دهند.

به گزارش تسنیم، «کوین برت» در مصاحبه با خبرنگار تسنیم  با اشاره به رفتار خشونت‌آمیز پلیس در برابر اقلیت‌های آمریکایی-آفریقایی‌تبار گفت: کافی است که رفتار پلیس آمریکا را مورد بررسی قرار دهیم. پلیس آمریکا در مقایسه با همتایان خود در کشورهای دیگر وحشیانه‌تر و خشن‌تر عمل می‌کند. آن‌ها برای اعمال خشونت خود، به‌طور نامتناسبی اقلیت‌ها، به‌ویژه آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار را هدف قرار می‌دهند.

او در خصوص مواجهه مردم آمریکا در مقابل پلیس ادامه داد: حدود یک‌سوم از جمعیت آمریکا در مواجه با پلیس زندگی می‌کنند و نیروهای پلیس را به چشم یک خطر و یک جمعیت متخاصم می‌بینند. این وضعیت زمانی بدتر شده که پلیس آمریکا در اسرائیل آموزش دیده است؛ جایی که نیروهای پلیس ایالات‌متحده آموزش داده می‌شوند تا در برخورد با اقلیت‌ها، همان شیوه سربازان اسرائیلی را در مواجهه با فلسطینی‌ها در پیش گیرند.

استاد سابق دانشگاه سان‌فرانسیسکو آمریکا در توضیح وضعیت فعلی حقوق بشر در ایالات‌متحده، رعایت آن از سوی دولت آمریکا را دچار ابهامات مختلفی دانست و گفت: ایالات‌متحده در بهترین حالت رعایت حقوق بشر، دچار ابهاماتی و سرگردانی‌های مختلفی است؛ درحالی‌که آمریکا جایگاهی بالایی در آزادی بیان دارد، اما در بخش‌های دیگر حقوق بشر، سوءاستفاده‌ای صورت می‌گیرد. هرچند که در همان آزادی بیان این نمونه کافی است که من، تنها در رسانه‌های جایگزین می‌توانم آن چیزی را که می‌خواهم بنویسم و یا بگویم، منتشر کنم.

او با اشاره به تنش‌های فعلی نژادی میان سفیدپوستان و سیاه‌پوستان، جنگ اصلی را نزاع طبقاتی در آمریکا دانست و گفت: اگرچه تنش‌های نژادی زیادی در ایالات‌متحده وجود دارد؛ اما بسیار سخت است که بگوییم این تنش‌ها به یک جنگ تمام‌عیار میان سفیدپوستان و جمعیت سیاه‌پوست تبدیل شده است. در عوض، می‌توانیم ادعا کنیم که یک جنگ طبقاتی در ایالات‌متحده وجود دارد.

برت افزود: در این جنگ، ثروتمندانی که ایالات‌متحده را اداره می‌کنند، در حال از بین بردن فقرا و طبقه متوسط هستند. چنین جنگ طبقاتی، به‌شدت به جوامع آفریقایی-آمریکایی تبار ضربه می‌زند. اشغال محله‌های سیاه‌پوستان توسط پلیس که نتیجه این جنگ طبقاتی در آمریکا است به کار عادی و همیشگی تبدیل شده است.

او با اشاره به موضوع خلع سلاح در آمریکا تأکید کرد: من از خلع سلاح مردم آمریکا زمانی حمایت می‌کنم که نخست ارتش، پلیس و شرکت‌های خصوصی امنیتی، خلع سلاح شوند. این بیماران روانی یونیفرم پوش و رئیسان آن‌ها، خطرناک‌ترین جنایتکاران در آمریکا هستند. مردم آمریکا تا زمانی که چنین افرادی وجود دارند و برای سرنگونی نهادهای سیاسی و فساد مالی، قانون اساسی را زیر پای می‌گذارند و ایالات‌متحده آمریکا را سوار بر قطاری سریع‌السیر به ناکجاآباد می‌فرستند، به سلاح‌های بیشتر و بهتری در کنار نظامیان میهن‌پرست و دلسوز نیاز دارند؛ بنابراین کنترل اسلحه، با توجه به شرایط فعلی ایالات‌متحده، مانعی است برای انقلاب دوم آمریکایی که بسیار به آن نیاز است.

“ اقلیت‌های آفریقایی‌تبار، قربانیان اصلی خشونت‌طلبی پلیس آمریکا هستند ”