قتل ۳ مسلمان در آمریکا/ جنایتی که رسانه‌های غرب آن را ندیدند

کد خبر : #268
تاریخ انتشار : پنج شنبه, 11 دی 1348 3:30
تعداد بازدید کننده : 751
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
قتل ۳ مسلمان در آمریکا/ جنایتی که رسانه‌های غرب...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
قتل سه دانشجوی مسلمان در منطقه ' چپل هیل ' نزدیک دانشگاه ایالت کارولینای شمالی آمریکا که انتقادات گسترده ای را به دنبال داشت ؛ همچنان با واکنش سرد و سکوت معنادار رسانه های غربی و نهادهای به اصطلاح مدافع حقوق بشر در غرب همراه است.

به گزارش العالم ؛ رسانه ها و محافل خبری و سیاسی غرب در قبال قتل سه دانشجوی مسلمان به دست یک جانی افراطی آمریکایی سکوت کرده اند؛ درحالی که پیش از این حمله به ساختمان مجله 'شارلی ابدو' را که به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) اهانت کرده بود، شدیداً محکوم کردند.

گزارش ها حاکیست: عامل جنایت منطقه چپل هیل خود را تسلیم پلیس کرده است و پلیس نیز اعلام کرده درحال بازجویی از این جانی است.

پلیس منطقه چپل هیل افزود: جانی 'کریگ استفان هیکز' نام دارد و 46 ساله است و اتهام قتل عمد به وی وارد شده است.

کاربران شبکه های اجتماعی نیز در ساعات گذشته در واکنش به قتل این سه مسلمان مقیم آمریکا، سکوت رسانه های غربی را محکوم و درباره گسترش اسلام ستیزی ابراز نگرانی کردند.

برخی کاربران شبکه های اجتماعی این سئوال را مطرح کرده اند که چرا رسانه های غربی کشتار یک خانواده مسلمان در منطقه چپل هیل را پوشش نمی دهند؟

همچنین هزاران نفر با تجمع در محل به قتل رسیدن این سه دانشجو در شهر کارولینای شمالی ضمن محکوم کردن این جنایت فجیع تحقیق گسترده پلیس در این رابطه خواستار شدند.

شرکت کنندگان در این تجمع تأکید کردند دشمنی با اسلام و حجاب انگیزه این جنایت بود.

فعالان مسلمان، با اشاره به سکوت رسانه های آمریکایی در پوشش خبری کشتار بی سابقه مسلمانان در آمریکا اعلام کردند، فضای رسانه های آمریکا به نفرت افکنی ضد مسلمانان دامن می زند.

از سوی دیگر ؛ شمار قابل توجهی از شهروندان انگلیسی پنجشنبه شب طی فراخوان موسوم به 'مقابله با نژادپرستی' در اعتراض به عدم پوشش حادثه قتل این سه دانشجوی مسلمان، مقابل ساختمان شبکه دولتی بی بی سی انگلیس تظاهرات کردند.

سازمان دهندگان این تظاهرات به نحوه پوشش خبر قتل این سه جوان مسلمان در کارولینای شمالی معترض بوده و اعلام کردند که بی بی سی در مقایسه با پوشش حوادث 'شارلی ابدو' پاریس، درباره این جنایت در آمریکا سکوت پیشه کرده است.

تظاهرکنندگان ؛ بی بی سی را به سکوت درباره کشتار این سه مسلمان متهم کرده و شعارهایی در اعتراض به اسلام هراسی و نژاد پرستی در غرب سر دادند.

تجمع کنندگان همچنین پلاکاردها و دست نوشته هایی را در دست داشتند که بر روی آنها نوشته شده بود' زندگی مسلمانان مهم است '، ' تروریسم ارتباطی با مذهب ندارد' ، 'گسترش مسلمان هراسی، سبب مرگ افراد بیگناه می شود' .

سخنرانان این مراسم، با محکوم کردن این جنایت، مسلمان هراسی و عدم پذیرش دیدگاه مخالف را عامل اصلی این جنایت دانستند و اعلام کردند: رسانه های غربی همواره مسلمانان را به عنوان تروریست معرفی می کنند و در انتشار این گونه اخبار از یکدیگر پیشی می گیرند. اما زمانی که مسلمانان، قربانی تروریسم می شوند، شاهد سکوت این رسانه ها هستیم.

یادآور می شود ؛ شامگاه سه شنبه گذشته، سه جوان مسلمان توسط فردی به نام 'کریک استفن هیکس' نزدیک دانشگاه کارولینای شمالی 'در چپل هیل' آمریکا از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفتند و کشته شدند .

این سه نفر از اعضای یک خانواده بودند که دو نفر از آنها زن و شوهر و دیگری خواهر یکی از قربانیان می باشد.

این سه دانشجوی مسلمان به نام ' ضیاء شادی برکات (23 ساله)، همسرش یُسر محمد ابوصالحه (21 ساله) و خواهر زنش رزان محمد ابوصالحه (19 ساله) به کارهای خیریه و امداد نیز می پرداختند و دوستان آنها تصاویری منتشر کرده اند که این سه نفر را هنگام توزیع مواد غذائی و ارائه کمک های اولیه به افراد بی خانمان آمریکا نشان می دهد.

قتل ۳ مسلمان در آمریکا/ جنایتی که رسانه‌های غرب آن را ندیدند - 33
“ قتل ۳ مسلمان در آمریکا/ جنایتی که رسانه‌های غرب آن را ندیدند ”