محاکمه بین‎‌المللی رژیم سعودی ضرورت حقوق بشری است

کد خبر : #2679
تاریخ انتشار : دوشنبه, 12 مهر 1395 11:10
تعداد بازدید کننده : 495
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
محاکمه بین‎‌المللی رژیم سعودی ضرورت حقوق بشری است
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
رییس فدراسیون مهاجران روسیه گفت: رژیم سعودی در یمن و برخی کشورهای دیگر منطقه همچون سوریه جنایات جنگی و تروریستی سنگینی مرتکب شده و در حالیکه باید در دادگاه بین المللی محاکمه شود، سکوتی سنگین کشورهای غربی مدعی حقوق بشر و سازمان ملل را فراگرفته است.

به گزارش ایرنا، محمدامین ماجومدر اظهار کرد: قانون تصویب شده در آمریکا که امکان طرح شکایت قربانیان حادثه تروریستی 11سپتامبر از رژیم تروریست پرور عربستان را فراهم کرده، امیدی تازه برای رسیدگی به جنایت های حاکمان این کشور بوجود آورده است.
شخصیت مسلمان روسی گفت: در حالیکه از مدت ها پیش مردم آمریکا خواهان رسیدگی به جنایات و مسئولیت عربستان سعودی در شکل گیری واقعه 11 سپتامبر بودند، هیچ اقدامی برای محکومیت این رژیم در ارتکاب جنایت های جنگی و تروریستی صورت نگرفت و حتی با طرح این شکایت ها به شدت مخالفت می شد.
وی همچنین بیان کرد: اگر شمار قربانیان حادثه 11 سپتامبر را که حدود سه هزار نفر اعلام شده با شهدای یمن بر اثر تجاوز عربستان سعودی و متحدانش با حدود 9 هزار نفر مقایسه کنیم، شاهد یک مورد آشکار دیگر از معیارهای دوگانه غرب خواهیم شد.
ماجومدر گفت: اکنون فرصت بیشتری فراهم شده است تا وجدان های بیدار به ویژه سران و مسئولان کشورهای اسلامی و رهبران مذهبی برای توقف ماشین جنگی عربستان سعودی تلاش کنند و نظریه ضرورت محاکمه بین المللی رژیم حاکم بر این کشور را مطرح کنند.
وی ادامه داد: با وجود خاموشی و سکوت سازمان ملل و کشورهای مدعی حقوق بشر می توان ضمن محکوم کردن جنایات جنگی و تروریستی آل سعود در یمن، عراق، سوریه و لبنان و حتی کشورهایی همچون لیبی مانعی جدی و بین المللی به نام افکار عمومی جهان را در برابر ماشین تروریست پروری سعودی ها ایجاد کرد.
ماجومدر گفت: میلیاردها دلار حاصل از فروش نفت و در آمدهای حج که باید برای عظمت و توسعه عربستان و جهان اسلام هزینه شود، امکان ارتکاب هر گونه اقدام جنایتکارانه را برای سران این کشور فراهم کرده است که باید با اقدام جمعی مانع ادامه رویکردهای ضدانسانی سعودی ها شد.
رئیس فدراسیون مهاجران روسیه همچنین در ادامه تاکید کرد: از سوی دیگر به دلیل کارشکنی عربستان دهها هزار ایرانی از انجام مناسک حج امسال محروم شدند. متاسفانه رژیم سعودی پس از بروز فاجعه در منا به جای عذرخواهی افزون بر ایجاد موانع غیرقابل عبور برای ایرانیان، سختگیری های بی موردی را نیز در باره برخی کشورها اعمال کرد.
ماجومدر گفت: مسلمانان می خواهند سفر حج از امنیت کامل برخوردار باشد، ولی با ادامه مدیریت آل سعود که نواقص بزرگی دارد این امر ممکن نیست و باید مجمعی از مسئولان کشورهای اسلامی مراسم حج را مدیریت کنند.

“ محاکمه بین‎‌المللی رژیم سعودی ضرورت حقوق بشری است ”