پنل نقض حق دسترسی به غذا در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا

کد خبر : #2673
تاریخ انتشار : دوشنبه, 12 مهر 1395 9:55
تعداد بازدید کننده : 816
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
پنل نقض حق دسترسی به غذا در منطقه خاورمیانه و...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
سازمان دفاع از قربانیان خشونت پنل " نقض حق دسترسی به غذا در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا" را در حاشیه سی و سومین اجلاس شورای حقوق بشر برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان دفاع از قربانیان خشونت این پنل که با مدیریت خانم زهرا فرطوسی برگزارشد، به موضوع نقض حق دسترسی به غذا در مناطق خاورمیانه و آفریقا پرداخت.

پروفسور کریستف اشتوکل‌برگر رئیس سازمان گلوب‌اتیکسنت و نویسنده "حق آب و غذا" ، یکی از سخنرانان این میزگرد بود که در سخنان خود گفت : حق دسترسی به غذا از حقوق بشر اساسی است و با تاکید بر بعد اخلاقی حفظ این حق و ذکر مثالهایی از وضعیت رعایت این حق در یمن، بروندی و فلسطین خاطر نشان کرد که "نقض حق دسترسی به آب و غذا سلاحی است که در مناطق جنگی به‌کار میرود."
وی اضافه کرد: "حق دسترسی به آب و غذا به حقوق دیگر از جمله حق برخورداری ازآموزش و پرورش ، حق دسترسی به اطلاعات و حق داشتن درآمد" وابسته بوده و در فهرست تعهدات و توصیه های تضمین حق دسترسی به غذا و آب نیز آمده است.

محمد الوزیر، از سازمان "دیده بان حقوق قانونی"، بیشتر زمان سخنرانی خود را به یمن اختصاص داده و گفت، بنادر و راه آهن این کشور هدف حملات هوایی قرار گرفته در نتیجه مردم قادر به دریافت هیچ نوع کمک نیستند.

آخرین سخنران این میزگرد، دکتر منوج کوریان، مسئول هماهنگی "شورای جهانی اتحادیه کلیساها" و مسئول هماهنگی کمپین "غذا برای زندگی" بود که صحبت خود را به موضوع آفریقا و ارتباط بین درگیری‌های مسلحانه و گرسنگی اختصاص داد. از مثالهایی که ایشان ذکر کرد می‌توان به قحطی و ناامنی غذایی در شمال شرق نیجریه اشاره کرد. ایشان سخنان خود را با توصیه‌هایی برای اقدامات فوری در جهت هماهنگ کردن تجارت مواد غذایی با حق دسترسی به غذا پایان داد.

“ پنل نقض حق دسترسی به غذا در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا ”