هشدار حقوق بشری ها درباره فاجعه‌ انسانی در حلب

کد خبر : #2671
تاریخ انتشار : سه شنبه, 6 مهر 1395 16:02
تعداد بازدید کننده : 580
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
هشدار حقوق بشری ها درباره فاجعه‌ انسانی در حلب
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
سازمان‌های حامی حقوق کودکان با هشدار نسبت به اوضاع انسانی فاجعه بار در حلب اعلام کردند نیمی از قربانیان درگیری‌ها در حلب را کودکان تشکیل می‌دهند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، سازمان "کودکان را نجات دهید" در بیانیه‌ای اعلام کرد، طبق اطلاعات به دست آمده درگزارش‌های سازمان‌های حقوق بشری که در شهر حلب فعالیت دارند، کودکان نیمی از قربانیان درگیری‌ها در این شهر را تشکیل می‌دهند یا اجساد آنها از زیر آوارها بیرون آورده می‌شود و یا در بیمارستان‌ها تحت درمان قرار دارند.

طبق این بیانیه ۴۳ درصد زخمی‌های روز شنبه 3 مهرماه در درگیری حلب را کودکان تشکیل می‌دادند. با وجود تلاش مستمر پزشکان اما باز هم کودکان در داخل بیمارستان‌ها به دلیل کمبود شدید دارو و تجهیزات پزشکی به ویژه دستگاه تنفس مصنوعی داروهای بی‌هوشی و آنتی بیوتیک‌ها جان خود را از دست می‌دهند. در بیانیه مذکور به نقل از پزشکی به نام ابورجب که در یکی از بیمارستان‌های حلب فعالیت دارد آمده است: بیمارستانی‌ که در آن مشغول به کار هستم روز شنبه (3مهر ماه) ۶۷ زخمی را تحویل گرفت که از این تعداد ۲۹ تن کودک بودند اما متاسفانه پنج تن از آنها به دلیل اینکه بیمارستان تجهیزات لازم برای درمان آنها را نداشت، جان خود را از دست دادند.

این سازمان حامی حقوق کودکان افزود: طبق تخمین نهادهای امدادی ۱۰۰ هزار کودک از زمان محاصره حلب در ژوئن گذشته در شرق این شهر گیر افتاده‌اند. از سوی دیگر کارلوس فرانسیسکو، رئیس هیات "سازمان پزشکان بدون مرز" در شمال سوریه شرایط انسانی شهر حلب را "فاجعه بار" توصیف کرد. فرانسیسکو افزود: محاصره حلب و بمباران آن و درگیری‌های جاری در شرق این شهر موجب ایجاد شرایط فاجعه بار و پیچیده کنونی شده است. 

روز یکشنبه 4 مهرماه استفان دی میستورا، فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه، طرف‌های سوری را به آتش بسی ۴۸ ساعته و هفتگی جهت امدادرسانی به ساکنان حلب دعوت کرد.

“ هشدار حقوق بشری ها درباره فاجعه‌ انسانی در حلب ”