اعتراض فعالان حقوق بشر انگلیس به شنود مکالمات تلفنی

کد خبر : #266
تاریخ انتشار : یکشنبه, 3 اسفند 1393 0:00
تعداد بازدید کننده : 736
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
اعتراض فعالان حقوق بشر انگلیس به شنود مکالمات...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
بعد از افشای اطلاعات از جاسوسی سازمان‌های جاسوسی دولتی آمریکا و انگلیس، گروه‌های فعال حقوق بشر خواستار اقدام سریع برای حفاظت گفت‌وگوهای تلفنی شخصی کاربران تلفن‌های همراه شدند.

به گزارش فارس، بعد از افشاگری‌های «ادوارد اسنودن» افشا کننده جاسوسی‌های آژانس امنیت ملی آمریکا، از هک شبکه‌های اصلی سیم‌کارت‌های تلفن به دست سازمان‌های جاسوسی دولتی آمریکا و انگلیس، فعالان حقوق بشر در انگلیس خواستار اقدام سریع برای محافظت از تماس‌های خصوصی و ارتباطات آنلاین مردم شدند.
به نوشته آسوشیتدپرس، بنیاد جهانی وب در این‌باره گفت اقدام سازمان امنیت ملی انگلیس GCHQ در هک کردن شبکه‌های تلفن همراه، نشانه نگران‌کننده دیگری است که چنین سازمان‌هایی خود را بالاتر از قانون می‌دانند.
براساس تازه‌ترین اسناد افشا شده از سرویسهای اطلاعاتی، جاسوسان آمریکایی و انگلیسی با سرقت کدهای محرمانه سیم کارتهای شرکتهای مختلف، مکالمات تلفنی کاربران در مناطق مختلف جهان را استراق سمع می‌کردند.
ادوارد اسنودن اسناد جدیدی را به پایگاه خبری اینترسپت ارائه کرده است که نشان می‌دهد این آژانس آمریکایی و همکارانشان در انگلیس کلیدهای رمزگذاری شده برای محافظت از حریم خصوصی گوشی‌های تلفن همراه را مورد سرقت قرار داده‌اند. ‌
براساس این گزارش، شرکت هدف آنها شرکت «گمالتو» بوده است که تولید کننده عمده قطعات الکترونیکی برای گوشی‌های تلفن همراه و همچنین سیم‌کارتهای اعتباری است. سازمان اطلاعات انگلیس(GCHQ) همچنین متهم به ارسال نرم افزار مخرب به شرکت گمالتو برای دسترسی به اطلاعات شبکه اینترنت و کاربران آن است.
به گفته فعالان حقوق بشر، آمریکا و انگلیس بیشترین میزان ارتکاب خیانت با افشای اسرار را داشته و هیچ معاهده بین‌المللی توضیحی درباره قواعد جاسوسی سایبری ندارد.
فعالان حقوق بشر ادامه دادند «سازمان جاسوسی آمریکا به دلایل مختلف شرکت‌هایی از ملت‌های دوست خود را هک می‌کند و سازمان اطلاعات مخفی آمریکا (سیا) و دیگر همتایانش در روسیه، چین، فرانسه و انگلیس به خارجی‌ها پول پرداخت می‌کنند تا قوانین کشورهایشان را نقض کنند.»
براساس اسناد اسنودن، آمریکا و انگلیس این عملیات را در بیش از 85 کشور انجام داده و بیش از 1.5 میلیارد کاربر جهانی موبایل از شرکتهایی نظیر AT&T، T.MOBILE، VERIZON و SPRINT را تحت نظارت و استراق سمع قرار داده‌اند.
گزارش اسنودن ادامه می‌دهد، سازمان‌های نظارتی اکنون توانایی شنود و جمع آوری اطلاعات از بخش گسترده ای ارتباطات در سراسر جهان را در اختیار دارند که این مساله منجر به نگرانی فعالان حقوق بشر در جهان شده است.

اعتراض فعالان حقوق بشر انگلیس به شنود مکالمات تلفنی - 11
“ اعتراض فعالان حقوق بشر انگلیس به شنود مکالمات تلفنی ”