انتقاد از کاهش آزادی مطبوعات در آمریکا

کد خبر : #264
تاریخ انتشار : جمعه, 26 دی 1393 0:00
تعداد بازدید کننده : 782
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
انتقاد از کاهش آزادی مطبوعات در آمریکا
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
گزارش سالانه خبرنگاران بدون مرز درباره محدودیت های آزادی مطبوعات: رتبه آزادی مطبوعات در آمریکا ۴۹ است.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از پایگاه اینترنتی آنتی وار، کاهش رتبه آزادیهای مطبوعاتی آمریکا در دوران ریاست جمهوری اوباما حاکی از افزایش محدودیت های رسانه ای و مطبوعاتی دراین کشور به شمار می رود.

افزون برآن، پس از زمان اعلام رتبه بندی فعالیت های مطبوعاتی و رسانه ای کشورهای مختلف در سال 2002، این دومین مرتبه است که رتبه آمریکا در زمینه ازادی های مربوط به فعالیت های مطبوعاتی کاهش چشمگیر می یابد زیرا آزادی مطبوعات در دوران ریاست جمهوری جرج بوش در سال 2006 آمریکا به رتبه 53 کاهش یافت.

این درحالیست که کشورهای مالتا،نیجر، بورکینا فاسو، السالوادر، تونگا، شیلی و بوتسوانا از لحاظ آزادیهای بیان و مطبوعات از آمریکا پیشی گرفته اند.

براساس تازه ترین گزارش خبرنگاران بدون مرز، رتبه برخی از متحدان آمریکا از لحاظ ارزیابی آزادی فعالیت های مطبوعاتی به مراتب کمتر از آمریکاست که از اینرو می توان به عربستان سعودی 164، بحرین 163، مصر 158، امارات 120 و اسرائیل به 101 اشاره کرد.

در بخشی دیگر از گزارش خبرنگاران بدون مرز در باره دلایل کاهش آزادی مطبوعات در آمریکا آمده است تلاش رهبران واشنگتن جهت آزار و اذیت و تحت پیگیرد قرار دادن جیم رایزن خبرنگار نیویورک تایمز و همچنین افشاکننده ویکی لیکس سبب کاهش رتبه فعالیت های مطبوعاتی در این کشور شده است.

انتقاد از کاهش آزادی مطبوعات در آمریکا - 44
“ انتقاد از کاهش آزادی مطبوعات در آمریکا ”