سال 2016 مرگبار ترین سال برای پناهجویان بوده است

کد خبر : #2615
تاریخ انتشار : یکشنبه, 14 شهریور 1395 11:09
تعداد بازدید کننده : 600
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
سال 2016 مرگبار ترین سال برای پناهجویان بوده است
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
کمیساریای پناهندگان سازمان ملل با ذکر این که در سال جاری میلادی از هر 42 پناهجوی راهی اروپا یک پناهجو جان خود را در آب های مدیترانه از دست داده است، سال 2016 را مرگبار ترین سال برای پناهجویان جهان اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، ویلیام اسپیندلر سخنگوی کمیساریای پناهندگان سازمان ملل در یک کنفرانس خبری گفت که با بسته شدن مسیر معروف به گذرگاه بالکان و به اجرا درآمدن توافق میان اتحادیه اروپا و ترکیه، تعداد پناهجویانی که از طریق مدیترانه وارد یونان می شوند بطور محسوسی کاهش پیدا کرد و از 67 هزار پناهجو در ژانویه امسال به 3 هزار و 437 پناهجو در ماه اوت رسیده است.
وی اظهار کرد که همزمان با بسته شدن این مسیر، گذرگاه شمال آفریقا به ایتالیا همچنان مورد استفاده قایق های حامل مهاجران و پناهجویان قرار می گیرد و عبور پناهجویان از گذرگاه اخیر شدت و افزایش بیشتری پیدا کرده است.
اسپیندلر یاد آورشد که بر اساس آمار بدست آمده خطر مرگ پناهجویان هنگام سفر از سواحل لیبی به ایتالیا 10 برابر بیشتر از چنین احتمالی در مسیر بالکان بوده است.
به گفته این مقام شمار پناهجویانی که در سال جاری وارد ایتالیا شده اند نسبت به سال گذشته تغییر چندانی نکرده و در حالی که در سال گذشته 116 هزار پناهجو وارد بندرگاه های این کشور شده بودند، شمار پناهجویان تا پایان ماه اوت امسال به 115 هزار تن رسیده است.
سخنگوی کمیساریای پناهندگان سازمان ملل در ادامه افزود: آنچه در این میان تغییرفاحشی کرده تعداد تلفات پناهجویان است که سال 2016 را به مرگبار ترین سال برای پناهجویان ومهاجران راهی اروپا تبدیل کرده است.
وی اضافه کرد: درحالی که در سال 2015 طبق آمار های موجود از هر 52 پناهجو در این مسیر ها یک پناهجو قربانی حوادث مختلف شده بود در سال جاری از هر 42 پناهجو یک تن جان خود را به اشکال مختلف از دست داده است. بنا به برآوردهای کمیساریای سازمان ملل تا پایان ماه اوت امسال در مجموع چهار هزار و 176 پناهجو یعنی در هر روز 11 زن ، مرد وکودک هنگام عبور از آب های مدیترانه جان خود را ازدست داه اند .

“ سال 2016 مرگبار ترین سال برای پناهجویان بوده است ”