هیات ویژه دادگاه لاهه به تل آویو می رود

کد خبر : #2612
تاریخ انتشار : یکشنبه, 14 شهریور 1395 11:04
تعداد بازدید کننده : 543
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
هیات ویژه دادگاه لاهه به تل آویو می رود
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
هیات ویژه دادگاه لاهه برای بررسی ارتکاب جنایت جنگی توسط رژیم صهیونیستی در جنگ غزه به سرزمین های اشغالی می رود.

خبرگزاری فرانسه به نقل از یک مقام رژیم صهیونیستی نوشت : تل آویو خود را برای پذیرش این هیات اماده می کند که قرار است به اتهام ارتکاب جنایت جنگی در جنگ علیه نوار غزه در تابستان 2014 تحقیق کند.
این مسوول که خواست نامش فاش نشود، افزود: سفر بی سابقه این گروه کاری به منطقه بزودی صورت می گیرد؛این سفر با هدف آشنایی اعضای این گروه تحقیق با نحوه کارکرد سیستم قضایی رژیم صهیونیستی ترتیب داده شده است. سخنگوی نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی از هرگونه اظهار نظر دراین باره خودداری کرد.
سفر این هیات به درخواست فاتو بنسودا دادستان کل دادگاه جنایی لاهه ترتیب داده شده است. رژیم صهیونیستی تلاش می کند هیات اعزامی دادگاه لاهه را متقاعد کند که در این جنگ از خود دفاع کرد.
این مقام مسوول مشخص نکرده که آیا رژیم صهیونیستی اجازه ورود گروه مذکور به کرانه غربی و نوار غزه را خواهد داد یا خیر ؛ به ویژه اینکه این رژیم تمام گذرگاه های منتهی به سرزمینهای فلسطینیان (غیر از گذرگاه رفح )را تحت کنترل دارد. تشکیلات خودگردان فلسطین از دادگاه لاهه خواسته بود برای بررسی اتهام ارتکاب جنایت جنگی توسط رژیم صهیونیستی وارد عمل شود که این اقدام مسوولان رژیم صهیونیستی را سخت برآشفت .

 

“ هیات ویژه دادگاه لاهه به تل آویو می رود ”