حضور انجمن های غیر دولتی ایرانی در نشست سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی (OPCW)

کد خبر : #259
تاریخ انتشار : پنج شنبه, 14 آذر 1392 0:00
تعداد بازدید کننده : 526
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
حضور انجمن های غیر دولتی ایرانی در نشست سازمان...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
انجمن های غیر دولتی ایرانی شرکت کننده در این اجلاس در حاشیه برگزاری این نشست با هدف اطلاع رسانی در زمینه پیامدهای کاربرد سلاحهای شیمیایی و آثار دراز مدت آن بر سلامت مصدومان...

سازمان دفاع از قربایان خشونت به همراه تعدادی از انجمن های غیر دولتی ایرانی در نشست سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی (OPCW) شرکت کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان دفاع از قربانیان خشونت ، انجمن های غیر دولتی ایرانی شرکت کننده در این اجلاس در حاشیه برگزاری این نشست با هدف اطلاع رسانی در زمینه پیامدهای کاربرد سلاحهای شیمیایی و آثار دراز مدت آن بر سلامت مصدومان ، نمایشگاهی با حضور مصدومان شیمیایی ایرانی برگزار کردند .
در این نمایشگاه که با حضور احمد اوزومجو مدیرکل سازمان منع سلاحهای شیمیایی (OPCW) ، عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه ایران و تعداد زیادی از سفرا برگزار شد آثار مخرب سلاح های شیمیایی بر مردم ایران به نمایش گذاشته شد و بر دفاع از حقوق قربانیان سلاحهای شیمیایی تاکید شد.
همچنین سازمان‌های غیردولتی ایرانی شرکت کننده در این اجلاس همچنین اعلام کردند که قربانیان و مصدومان شیمیایی ایران این روزها به سبب تحریم‌های مهندسی شده از سویی امریکا بر ضد ایران به بهانه برنامه انرژی هسته‌ای ، تحت فشار بیشتری قرار دارند و این امر سبب شده آنان در دریافت داروهای مورد نیاز خود با مشکل رو‌به‌رو شوند.
گفتنی است صدام حسین، دیکتاتور سابق عراق در تهاجم ۸ ساله‌ی این کشور به ایران به طور دائم از تسلیحات شیمیایی استفاده کرد و برای اولین بار در طول تاریخ از گاز اعصاب استفاده کرد. وی در جریان جنگ با ایران همچنین برای نخستین بار بر ضد جمعیتی غیرنظامی از گاز خردل استفاده کرد.
نزدیک به ۱۰۰ هزار تن از مردم ایران در جریان جنگ تحمیلی تحت تاثیر گازهای اعصاب و خردل قرار گرفتند و نزدیک به یک نفر از هر ۱۰ تن پیش از دریافت مراقبت پزشکی جان سپرد. درحدود پنج تا شش هزار قربانی دیگر هنوز تحت مراقبت پزشکی قرار دارند.

“ حضور انجمن های غیر دولتی ایرانی در نشست سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی (OPCW) ”