صدور شناسنامه برای کودکان کار و خیابان ضروری است

کد خبر : #2589
تاریخ انتشار : یکشنبه, 31 مرداد 1395 14:43
تعداد بازدید کننده : 759
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
صدور شناسنامه برای کودکان کار و خیابان ضروری است
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
مدیرکل اجتماعی استانداری تهران با تاکید بر اینکه ستاد آسیب‌های اجتماعی مصوبه شورای اجتماعی کشور است گفت: مصوبات این ستاد برای دستگاه‌های ذیربط لازم الاجراست.

به گزارش ایسنا، سیاوش شهریور در حاشیه بازدید از سامان‌سرای لویزان و تشکیل ستاد آسیب‌های اجتماعی گفت: مقام معظم رهبری دستور داده‌اند همه قوا از مصوبات شورای اجتماعی کشور پیروی کنند در همین راستا و با توجه به اینکه ستاد آسیب‌های اجتماعی مصوبه شورای اجتماعی کشور است لذا همکاری و اجرای مصوبات آن برای همه دستگاه‌های ذیربط لازم الاجراست.

وی با اشاره به موفقیت اجرای طرح جمع‌آوری متکدیان سطح شهر تهران گفت: به جد از شهروندان می‌خواهیم به متکدیانی که سر چهارراه‌های سطح شهر و اغلب در باندهای تکدی‌گری فعالیت می‌کنند کمک نکنند؛ بی تردید این اقدام ضمن افزایش موفقیت طرح جمع آوری متکدیان باعث از بین رفتن این مقوله خواهد شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر چهره شهر تهران وضعیت بهتری نسبت به گذشته پیدا کرده است و حتما با همزمانی جمع آوری دوباره معتادان ظرف روزهای گذشته چهره شهر تهران بسیار بهتر خواهد شد. مدیر کل اجتماعی استانداری تهران با تاکید بر اینکه معتادینی که از سطح شهر جمع آوری می‌شوند به هر میزان زمانی که لازم باشد تا بهبودی در مراکز نگهداری خواهند شد.

وی تاکید کرد: قطعا در خصوص متکدیان نیز کودکان متکدی تحویل بهزیستی خواهند شد و اتباع بیگانه و معتادین نیز به اداره کل امور اتباع استانداری و ستاد مبارزه با مواد مخدر تحویل خواهند شد.

شهریور در بخش دیگری از صحبت‌های خود به مقوله کار کودکان اشاره کرد و افزود: این موضوع بسیار آزار دهنده است و به نوعی یک معضل زیر پوست شهر قلمداد می‌شود لذا خواستارم که برای این کودکان حداقل شناسنامه صادر شود تا با همزمانی آغاز فصل مدارس این کودکان بتوانند به تحصیل خود ادامه دهند؛ ضمن اینکه صدور شناسنامه برای این کودکان معضلات دیگری از جمله شناسایی و عدم عضویت آنها در باندهای مافیا را به همراه خواهد داشت.

“ صدور شناسنامه برای کودکان کار و خیابان ضروری است ”