جنایت جدید سعودی علیه کودکان یمنی

کد خبر : #2558
تاریخ انتشار : دوشنبه, 25 مرداد 1395 9:56
تعداد بازدید کننده : 694
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
جنایت جدید سعودی علیه کودکان یمنی
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
سازمان پزشکان بدون مرز اعلام کرد در حمله به مدرسه حیدان در استان صعده یمن 10 نفرکشته و ۲۸ نفر زخمی شدند که همگی کودکان بین هشت تا ۱۵ ساله هستند. پیش از این محمد عبدالسلام، سخنگوی انصارالله یمن اعلام کرده بود که ائتلاف متجاوز سعودی به مدرسه‌ای در منطقه حیدان در استان صعده حمله کرده است.

به گزارش ایسنا، این اقدام جنایتکارانه ائتلاف عربی به رهبری عربستان با انتقاد سازمان ملل مواجه شده اما ائتلاف تاکنون واکنشی به این جنایت نداشته است. اسماعیل ولد الشیخ احمد، فرستاده سازمان ملل به یمن در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن افزایش خشونت‌ها در یمن و نقض مکرر آتش‌بس از طرف‌های درگیر خواست خویشتنداری خود را حفظ کرده و تلاش‌ها برای حل سیاسی فراگیر را افزایش دهند.
در روزهای اخیر و پس از شکست مذاکرات صلح در کویت، عربستان پس از چند ماه حملات هوایی علیه مناطق تحت اختیار نیروهای جنبش حوثی‌ها (انصار الله) را شدت بخشیده است و در جریان آن ده‌ها غیرنظامی کشته شده‌اند. خرداد گذشته سازمان ملل در گزارشی درباره وضعیت کودکان در جنگ، ائتلاف نظامی به رهبری عربستان را متهم کرد که مسئول مرگ یا زخمی شدن بیش از 60 درصد از کودکانی است که در سال 2015 در اثر جنگ‌ها آسیب دیده‌اند.
عربستان همچنین چند روز است با اعلام ممنوعیت پرواز در صنعا، پایتخت یمن مانع بازگشت هیأت مذاکره‌کننده انصار‌الله به صنعا شده است. انصار‌الله پیش‌تر این اقدام ها را تلاش عربستان برای برگزاری نخستین جلسه پارلمان این کشور پس از 18 ماه تعطیلی عنوان کرده بود. این جلسه اما با حضور 74 نماینده برگزار شد و در این جلسه مهم نمایندگان یمن به تشکیل شورای عالی سیاسی برای اداره یمن رأی مثبت دادند. انصار‌الله و حزب کنگره سراسری مردمی یمن به ریاست علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری یمن در بحبوحه بن‌بست در مذاکرات صلح در توافقی خواستار تشکیل این شورا شده بودند. در واکنش به تصویب این توافق، صالح الصماد، رئیس شورای عالی سیاسی یمن گفت: تشکیل جلسات پارلمان یمن با وجود تهدیدها و پس از یک و نیم سال از تعطیلی آن و همچنین تصویب توافق تشکیل شورای سیاسی پیروزی بزرگی برای اراده ملی یمنی‌ها است و جوابی است به کسانی که مدعی «مشروعیت» هستند. او حفظ کشور و تمامیت و حاکمیت آن در برابر فساد را از اولویت های این شورای سیاسی عنوان کرد.

“ جنایت جدید سعودی علیه کودکان یمنی ”