جذب ۲۵ هزار کودک بازمانده از تحصیل

کد خبر : #2539
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 20 مرداد 1395 16:32
تعداد بازدید کننده : 654
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
جذب ۲۵ هزار کودک بازمانده از تحصیل
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: سال گذشته ۲۵۰۰۰ کودک بی‌سواد تحت پوشش برنامه‌های سوادآموزی بودند.

به گزارش سلامت نیوز، علی باقرزاده در آخرین روز از سی و سومین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش مسئولیت پذیری مدیران مدارس و مردم را ضامن اصلی موفقیت برنامه ریشه‌کنی بی‌سوادی دانست و اظهار کرد: اگر هر کسی وظیفه سازمانی خودش را در حوزه سوادآموزی به خوبی انجام دهد، موفقیت قطعی است. علاوه بر این هدف ادغام واحدهای استانی و شهرستانی؛ بسیج ظرفیت مدیریت، منابع واقدامات نوآورانه آموزش و پرورش برای تقویت سواد آموزی بود. شورای پشتیبانی سوادآموزی نیز یک ظرفیت مهم است که باید به تدوین برنامه عمل شهرستانی و تقسیم کار و مشارکت موثر تمرکز پیدا کند نه به محکمه‌ایی برای بازخواست.

باقرزاده با اشاره به مرکز یادگیری محلی تاکید کرد: این مراکز نقطه عطف تغییر رویکرد سوادآموزی و بهترین فرصت عرضه سواد آموزی مدرن است. درست است که باید بهترین مدیر را برای مرکز انتخاب و منصوب کنیم ولی کلید موفقیت مرکز یادگیری محلی، مشارکت نهادهای محلی و پاسخگویی به نیازهای مخاطبین است. در همین راستا طرح آموزش اولیاء بی سواد دانش آموزان، ابتکار مقام عالی وزارت و از دست آوردهای پایگاه اطلاعاتی سازمان است که دوسال از اجرای آن گذشته و فقط یکسال وقت داریم که با استفاده از مرجعیت و اقتدار مدیران مدارس آن را به نتیجه برسانیم.

وی با اشاره به اینکه باید در انتخاب آموزش دهنده ها دقت شود، گفت: رعایت اخلاق اسلامی و شئون معلمی از اصول است. به هیچ کس قول استخدام ندهید. مساله بیمه ماهیانه آنها با بخشنامه چند روز آینده مقام عالی وزارت حل خواهد شد و پرداخت بیمه، مستقل از نتایج امتحانات پایانی صورت می گیرد.

رییس سازمان نهضت سوادآموزی اضافه کرد: در همین راستا کلیه خدمات و فعالیتهای سواد آموزی برای همه افراد رایگان است؛ لذا دریافت وجه از سواد آموزان، آموزش دهندگان و شرکتهای طرف قرارداد به هر بهانه‌ایی ممنوع است. علاوه بر این جذب تمام کودکان لازم التعلیم و پیشگیری از ترک تحصیل در دوره ابتدایی ضامن ریشه کنی بی سوادی است. سال گذشته ۲۵۰۰۰ کودک بی سواد تحت پوشش برنامه های سواد آموزی بودند.

“ جذب ۲۵ هزار کودک بازمانده از تحصیل ”