آزار و تعرض به کودکان در اردوگاه "نائورو"

کد خبر : #2537
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 20 مرداد 1395 16:12
تعداد بازدید کننده : 571
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
آزار و تعرض به کودکان در اردوگاه "نائورو"
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
اسناد فاش شده از اردوگاه نائورو در استرالیا حکایت از سوء استفاده و آزار جنسی و جسمیِ کودکان در این کمپ پناهجویی دارد.

به گزارش ایسنا، در بیش از ۲۰۰۰ گزارش افشا شده از این اردوگاه اطلاعات تاثربرانگیزی درباره سوء استفاده، خودآزاری و آزار جنسی و جسمی کودکان پناهجو منتشر شده است. بنابر این گزارش‌ها ساکنان این اردوگاه از جمله کودکان در معرض آزار جسمی و تعرض جنسی قرار گرفته‌اند.

تحلیل جدید روزنامه گاردین از پرونده‌های فوق شامل گزارش‌های متعددی درباره کودک آزاری در این پرونده‌هاست. بنابراین تحلیل، بیش از نیمی از مجموع ۲۱۱۶ گزارش یعنی حدود ۱۰۸۶ مورد یا ۵۱.۳ درصد این گزارش‌ها شامل کودکان می‌شود و این در حالیست که کودکان تنها حدود ۱۸ درصد از کل جمعیت پناهندگان نائورو را در طول مدتی که این گزارش‌ها تهیه شدند تشکیل می‌دادند. از این میان، هفت مورد به تعرض جنسی ارتباط دارد. برخی گزارش‌ها به شرح تعرض و آزار کودکان توسط نگهبانان اردوگاه و برخی دیگر توسط مردان نامشخص می‌پردازد. در زمینه خودآزاری نیز ۳۰ مورد به اقدام توسط کودکان و ۱۵۹ مورد به اقداماتی ارتباط دارد که کودکان در آنها مطرح شده‌اند. سایر گزارش‌ها شامل موضوعات دیگر از حوادث اتفاقی تا بدرفتاری است.

در یکی از گزارش‌هایی که در اختیار روزنامه گاردین قرار گرفته بخشی از دفتر خاطرات یکی از کودکان بازگو شده که نوشته است از زندگی در اردوگاه خسته شده، اردوگاه را دوست ندارد و می‌خواهد بمیرد. او نوشته است: "من مرگ می خواهم، به مرگ احتیاج دارم."

اردوگاه نائورو یکی از دو مرکز واقع در جزایر خارج از خاک استرالیا در اقیانوس آرام است که در اجرای سیاست اسکان پناهجویان در مناطقی خارج از خاک اصلی این کشور ایجاد شده است. استفاده از این اردوگاه‌ها مورد انتقاد گروه‌های مدافع حقوق بشر و سازمان ملل قرار گرفته است.

بیش از ۲۰۰۰ سند و گزارش داخلی اردوگاه که به نشریه گاردین درز داده شده، مربوط به مواردی است که بین اوت ۲۰۱۳ تا اکتبر ۲۰۱۵ در این اردوگاه روی داده است. این گزارش‌ها در حالی منتشر شده که تنها چند هفته پیش انتشار خبر رفتارهای غیرانسانی، وحشیانه و خشونت‌بار با گروهی از کودکان و نوجوانان در یک بازداشتگاه نوجوانان در مناطق شمالی این کشور بسیاری از فعالان بین‌المللی و عموم مردم را نگران و متاثر کرد.

همچنین پیش‌تر نیز بارها گزارش‌هایی از آزار و اذیت و رفتارهای خشن و غیرانسانی با پناهجویان در این اردوگاه منتشر شده است. از جمله این موارد حتی شامل ضرب و شتم پناهجویان یا محروم کردن آنها از امکانات پزشکی و بهداشتی می‌شود.

همچنین گزارش‌هایی مبنی بر حبس پناهجویان در این جزیره دورافتاده بدون تعیین سرنوشت آنان منتشر شده است.

به گزارش گاردین، مدافعان حقوق پناهجویان می‌گویند که این مدارک بار دیگر نشان می‌دهد که دولت استرالیا باید فورا مراکز بازداشت پناهجویان در خارج خاک این کشور را تعطیل کند و امکانات پزشکی و روانپزشکی لازم را در اختیار پناهجویان قرار دهد.

“ آزار و تعرض به کودکان در اردوگاه "نائورو" ”