داعش 1400 کودک ایزدی را برای انتحاری آموزش می‌دهد

کد خبر : #2524
تاریخ انتشار : یکشنبه, 17 مرداد 1395 14:40
تعداد بازدید کننده : 606
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
داعش 1400 کودک ایزدی را برای انتحاری آموزش می‌دهد
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
گروه تروریستی داعش به تازگی ویدئویی را منتشر کرده که حاکی از آموزش صدها تن از کودکان ایزدی در یکی از اردوگاه‌های داعش برای انجام عملیات‌های انتحاری است.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت خبری صدی البلد، در این فیلم تعداد زیادی از کودکان ایزدی در یکی از اردوگاه‌های آمادگی داعش موسوم به "بچه شیرها" در حال آموزش هستند. 

طبق آمار اعلام شده تعداد کودکان ایزدی در اسارت داعش به 1400 تن می‌رسد که این گروه تروریستی تلاش دارد آنها را به نسل جدید عاملان انتحاری خود تبدیل کند. پیش از این اداره امور ایزدی‌های ربوده شده در شهر "دهوک" عراق اعلام کرد در حال حاضر 3770 ایزدی در اسارت داعش هستند. مسئولان این مرکز تاکید کردند که نیروهای وابسته به دولت اقلیم کردستان عراق با حمایت نیروهای پیشمرگ نزدیک به 2640 ایزدی را از اسارت داعش آزاد کرده‌اند.

داعش با شستشوی مغزی این کودکان آنها را برای اجرای عملیات انتحاری آماده می‌کند. این گروه تروریستی در سال 2014 چندین بار دست به اعدام دسته‌جمعی ایزدی‌ها زد و به گفته مسئولان عراقی بیش از 33 گور دسته‌جمعی در نزدیکی شهر سنجار و دیگر مناطقی که از آنجا بیش از 400 هزار ایزدی دو طول دو سال گذشته بیرون شده‌اند، کشف شده است. علاوه بر این داعش تعداد زیادی از زنان و دختران ایزدی را به عنوان برده فروخت و آنها در معرض خطر تجاوز قرار گرفتند. یکی از این دختران ایزدی اظهار داشت، پیش از اینکه موفق به فرار شود،‌ هشت بار توسط داعشی‌ها فروخته شد.

فعالان حقوقی بر این باورند که نزدیک به 3000 زن در حال حاضر در اسارت داعش و بردگی جنسی این گروه تروریستی قرار داشته و مورد ضرب و شتم و شکنجه قرار گرفته و یا از غذا محروم می‌شوند. گرچه تعدادی از زنان و دختران ایزدی موفق به فرار از دست داعش شده‌اند اما هنوز تعداد زیادی از آنان در اسارت داعش بوده و برخی از آنان نیز دست به خودکشی می‌زنند.

“ داعش 1400 کودک ایزدی را برای انتحاری آموزش می‌دهد ”