400 اسیر فلسطینی اعتصاب غذا کردند

کد خبر : #2522
تاریخ انتشار : یکشنبه, 17 مرداد 1395 14:07
تعداد بازدید کننده : 566
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
400 اسیر فلسطینی اعتصاب غذا کردند
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
حدود 400 اسیر فلسطینی در اعتراض به سیاست‌های سرکوبگرانه رژیم اسرائیل و در همبستگی با «بلال کاید» دست به اعتصاب غذا زدند. کاید، عضو «جهه خلق برای آزادی فلسطین» حدود دو ماه است در اعتراض به حبس غیرقانونی موسوم به «بازداشت اداری» به رغم پایان 15 سال محکومیتش، در اعتصاب غذا به سر می‌برد. رژیم اسرائیل تحت نام بازداشت اداری می‌تواند فلسطینیان را از یک تا 6 ماه بازداشت کند. همچنین طی این احکام در صورت تشخیص اینکه بازداشت شده می‌تواند تهدیدی برای رژیم اسرائیل باشد، قاضی نظامی می‌‌تواند دوره بازداشت مظنون را تا 5 سال تمدید کند.

به گزارش «ایران» به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، اسرای فلسطینی اعتصاب غذا در زندان‌های رژیم صهیونیستی را «نبرد کرامت 2» نامگذاری کرده‌اند. باشگاه اسیران فلسطینی اعلام کرده شمار دیگری از اسرای فلسطینی نیز به این اعتصاب غذا خواهند پیوست. اسرای عضو گروه حماس و جبهه خلق برای آزادی فلسطینی نیز در زندان‌های مختلف رژیم اسرائیل به رفتار سازمان زندان‌های این رژیم معترضند. جابه‌جایی گسترده اسرا از زندان نفحه به دیگر زندان‌ها، بازداشت‌های موقت طولانی مدت، حمله به زندان‌ها و برخوردهای خشن با اسرا از عوامل اصلی این اعتصاب غذای سراسری عنوان شده است. در میان اعتصاب‌کنندگان چند نفر از اسرای محکوم به حبس‌های طولانی نیز حضور دارند. سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی مدعی است حمله به زندان‌ها بر اساس اطلاعات به دست آمده مبنی بر اینکه برخی از زندانیان در صدد انجام عملیات‌های تروریستی بودند، انجام شده است. رژیم صهیونیستی حدود 7 هزار فلسطینی را در زندان‌های خود حبس کرده است.
بلال کاید اسیر فلسطینی است که با پایان 15 سال محکومیتش قرار بود از زندان آزاد شود اما رژیم صهیونیستی در اقدامی عجیب اعلام کرد او به دلیل بازداشت اداری باید باز هم در زندان بماند. برخی رهبران زندانی حماس نیز در روزهای اخیر جابه جا شده و به دیگر زندان‌های رژیم منتقل شده‌اند.
همزمان صلیب سرخ اعلام کرده به دلیل اعتراض شدید خانواده‌های زندانیان به خاطر کاهش زمان دیدار اسرای فلسطینی مرد با خانواده هایشان از دو بار در ماه به یک بار و توقف فعالیت‌های دفتر این سازمان در بیت المقدس، صلیب سرخ برای حفظ امنیت کارکنانش فعالیت‌های خود در سرزمین‌های اشغالی را متوقف می‌کند. بنا بر اعلام منابع فلسطینی چهار اسیر فلسطینی دیگر نیز در اعتراض به تصمیم کمیته صلیب سرخ برای کاهش تعداد ملاقات زندانیان از 18 جولای دست به اعتصاب غذا زده‌اند. جبهه خلق برای آزادی فلسطین نیز در ماه ژوئن این تصمیم را مورد انتقاد قرار داد و آن را فشاری مضاعف بر اسرای فلسطینی و هماهنگی با سیاست‌های نظام مند اشغالگری توصیف کرد. هزاران فلسطینی نیز شامگاه جمعه در همبستگی با اعتصاب غذای اسرا در زندان‌های رژیم اسرائیل تظاهرات کردند. . به گزارش ایسنا، نظامیان صهیونیست در درگیری‌های شامگاه جمعه در کرانه باختری و باریکه غزه به سمت فلسطینیان گلوله و گاز اشک آور شلیک کردند که در نتیجه ده‌ها نفر زخمی یا بر اثر استنشاق گاز اشک آور دچار خفگی شدند.

“ 400 اسیر فلسطینی اعتصاب غذا کردند ”