درخواست عربستان از سازمان ملل

کد خبر : #2502
تاریخ انتشار : یکشنبه, 10 مرداد 1395 15:34
تعداد بازدید کننده : 725
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
درخواست عربستان از سازمان ملل
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
نماینده عربستان در سازمان ملل خواستار حذف نام این کشور از فهرست سیاه نقض حقوق کودکان شد. عبدالله المعلمی نماینده عربستان در سازمان ملل با ارسال نامه ای 13 صفحه ای به بان کی مون دبیر کل سازمان ملل ٬ حذف نام این کشور از فهرست سیاه ناقضان حقوق کودکان را خواستار شد.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری یمنی اسپرت، وی با دعوت از دبیر کل سازمان ملل برای سفر به ریاض گفت: ائتلاف (ضد یمن )در نشست ریاض ٬سازمان ملل را از نتایج تحقیقات خود در مورد حمله به مرکز غیر نظامی در یمن مطلع خواهد کرد.
با تداوم بمباران مناطق مسکونی بیمارستان ها ،خانه ها ،مراسم عروسی وبازارهای یمن توسط عربستان ٬سازمان ملل خواستار توقف بمباران اهداف شهری شد. المعلمی با ادعای کذب بودن حملات هوایی عربستان به مناطق مسکونی یمن ٬منکر نقض حقوق شهروندان وکودکان یمنی شد و گفت: ائتلاف به حقوق شهروندان پایبند است وبه قوانین بین المللی احترام می گذارد.
قرار است بان کی مون سه شنبه گزارشی در خصوص قرار دادن ائتلاف ضد یمن خارج از لیست سیاه کشتار کودکان به شورا امنیت ارائه دهد.
سازمان ملل ژوئن ( خرداد) گذشته با ارائه گزارشی ،ائتلاف نظامی عربستان را مسئول کشتار 60 درصد کودکان کشته شده در سال گذشته در یمن دانست و این کشور را در فهرست سیاه ناقضان حقوق کودک قرار داد. عربستان پس از این به بان کی مون هشدار داد در صورت قرار دادن نام ائتلاف ضد یمن در فهرست ناقض حقوق کودکان یمنی ،سرمایه گذاری در برنامه های امداد رسانی سازمان ملل را متوقف می کند . عربستان در تجاوز به یمن تاکنون شماری از بیمارستان ها وکامیون های حامل امداد ، بازار ها ،مدارس وسفارتخانه ها را هدف حملات خود قرار داده است. بر اساس آمار سازمان ملل طی یک سال ونیم گذشته تاکنون بر اثر تجاوز عربستان به یمن شش هزار و 400تن کشته وبحران انسانی در این کشور فقیر تشدید شده است.

“ درخواست عربستان از سازمان ملل ”