یونیسف خواستار تداوم ارسال کمک های انسان دوستانه به نیجریه شد

کد خبر : #2498
تاریخ انتشار : یکشنبه, 10 مرداد 1395 12:06
تعداد بازدید کننده : 577
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
یونیسف خواستار تداوم ارسال کمک های انسان...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در بیانیه ای بر تداوم ارسال کمک های انسان دوستانه به مناطق شمال شرقی نیجریه تاکید کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، بیانیه صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) با اشاره به حمله اخیر تروریست های بوکوحرام به کاروان بشردوستانه این سازمان در بخش ناآرام شمال شرقی نیجریه افزود: همچنان کمک های این نهاد به میلیون ها کودک ساکن این مناطق جنگ زده ادامه دارد.
بیانیه صندوق کودکان سازمان ملل متحد تصریح کرده است گرچه تعلیق موقت سفر کارکنان این نهاد به این منطقه تا زمان بررسی اوضاع امنیتی هم چنان برقرار است اما این امر مانع از توقف ارسال کمک به مناطق درگیر جنگ نخواهد شد.
به گزارش خبرگزاری رویترز، این اولین حمله از این دست به امدادگران سازمان ملل در این منطقه که مرکز شورش هفت ساله بوکرام در شمال نیجریه است، به شمار می رود. پیشترصندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) با صدور بیانیه ای اعلام کرده بود: این کاروان پس از انجام ماموریت کمک رسانی، از شهر 'باما' عازم شهر 'مایدوگوری' در ایالت 'بورنو' بود که هدف حمله قرار گرفت. بیانیه یونیسف حاکی است که کارمندان این نهاد و صندوق جمعیت سازمان ملل از جمله اعضای حاضر در کاروان سازمان ملل بودند و دو نیروی امدادرسان در جریان حمله زخمی شدند. این یک حمله صرف به امدادگران نبود، بلکه حمله به مردمی بود که بیشترین نیاز را به کمک های امدادگران دارند.
در همین حال، سرهنگ 'سانی عثمان' سخنگوی ارتش نیجریه ضمن تائید این حمله گفت: عناصر بوکوحرام درحالی که مخفی شده بودند، این کاروان را هدف حمله ای غافلگیرانه قرار دادند. وی افزود: نظامیان حمله را دفع کردند که در جریان آن دو سرباز و سه غیرنظامی از جمله امدادرسان های سازمان ملل زخمی شدند.  برخی شهرهای واقع در شمال شرقی نیجریه از جمله شهر باما به مدت 18ماه از کمک های انسان دوستانه محروم بودند، تا اینکه نیروهای امداد رسان ماه گذشته وارد این شهرها شدند. کمک رسانی به بسیاری از شهرهای این منطقه تنها با همراهی ارتش نیجریه امکان پذیر است. براساس اعلام سازمان ملل، 9 میلیون و 200 هزار نفر در اطراف دریاچه چاد زندگی می کنند که به شدت به غذا نیاز دارند. این دریاچه، مرز نیجریه، چاد، کامرون و نیجر را تشکیل می دهد. سازمان پزشکان بدون مرز نیز در هفته جاری هشدار داد که موارد زیادی سوء تغذیه در ایالت بورنو در شمال شرقی نیجریه مشاهده شده است.  این سازمان اعلام کرد که بین 500 هزار تا 800 هزار نفر در این منطقه گرفتار شده اند و امدادگران نمی توانند خود را به آنها برسانند.
گروه تروریستی بوکوحرام که درصدد اعمال قوانین خاص خود در منطقه شمال نیجریه است، حدود 20 هزار نفر را از سال 2009 به کشتن داده و باعث بی خانمانی بیش از دو میلیون و 600 هزار تن شده است.

“ یونیسف خواستار تداوم ارسال کمک های انسان دوستانه به نیجریه شد ”
تگ ها یونیسف