میلیون‌ها نفر در کشورهای مختلف درخشونت و گرسنگی گرفتار شده‌اند

کد خبر : #2496
تاریخ انتشار : یکشنبه, 10 مرداد 1395 12:02
تعداد بازدید کننده : 671
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
میلیون‌ها نفر در کشورهای مختلف درخشونت و گرسنگی...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
بیش از ۵۶ میلیون نفر در ۱۷ کشور جهان که از جنگ و درگیری آسیب دیده‌اند، در چرخه دردناک خشونت و گرسنگی گرفتار هستند.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، سازمان خوار و بار ملل متحد و برنامه جهانی غذا در گزارش مشترکی اعلام کردند که بیش از 56 میلیون نفر در 17 کشور جهان که از جنگ و خونریزی آسیب دیده اند، به گرسنگی و خشونت گرفتار شده‌اند. درگیری های نظامی عامل اصلی گرسنگی است چرا که نیروهای مسلح مردم را مجبور می کنند تا خانه و مزارع خود را ترک کنند و این مساله موجب افزایش شدید قیمت مواد غذایی می شود. کشاورزان قادر به تولید محصولات مورد نیاز برای دامها نیستند.

در این گزارش آمده است: در 17 کشوری که با خشونت و درگیری روبرو هستند، دسترسی به مواد غذایی به شدت تحت تاثیر منفی قرار گرفته است. این کشورها شامل سوریه، یمن، عراق، بروندی، جمهوری آفریقای مرکزی، جمهوری دموکراتیک کنگو، گینه بیسائو، لیبریا، ساحل عاج، مالی، سومالی، سودان جنوبی، سودان، هاییتی، کلمبیا و افغانستان هستند.

این گزارش به واقعیت‌های تلخی اشاره می‌کند:

بحران گرسنگی 14 میلیون نفر در یمن را تحت تاثیر قرار داده است که این رقم شامل بیش از نیمی از جمعیت این کشور است. 5 میلیون نفر در سودان جنوبی و 8.7 میلیون نفر در سوریه نیاز فوری به مواد غذایی دارند. حدود 90 درصد آوارگان سوری در لبنان به مواد غذایی نیاز مبرمی دارند. میلیونها نفر در کلمبیا و جمهوری آفریقای مرکزی مطمئن نیستند که وعده غذایی بعدی آنها چه زمانی خواهد بود. بیست درصد جمعیت بروندی و هاییتی و 50 درصد جمعیت آفریقای مرکزی با بحران مواد غذایی روبرو هستند.

“ میلیون‌ها نفر در کشورهای مختلف درخشونت و گرسنگی گرفتار شده‌اند ”