۵۴ هزار نفر در سال ۲۰۱۲ توسط پلیس آمریکا کشته و زخمی شدند

کد خبر : #2492
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 6 مرداد 1395 17:07
تعداد بازدید کننده : 704
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
۵۴ هزار نفر در سال ۲۰۱۲ توسط پلیس آمریکا کشته و...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
یک پژوهش جدید نشان می‌دهد ۵۴ هزار نفر از مردم آمریکا در سال ۲۰۱۲ توسط پلیس این کشور به شدت آسیب دیده و به بیمارستان منتقل شده‌اند.

به گزارش تسنیم به نقل از دویچه وله، بر اساس پژوهشی که اخیرا در پایگاه «اینجری پریوِنشن» منتشر شده است بیش از 54 هزار نفر از مردم آمریکا پس از توقف و دستگیری «قانونی»، توسط پلیس این کشور مورد بازجویی و توقیف قرار گرفته و در نهایت در بیمارستان بستری شده اند. بر اساس این تحقیق حدود هزار نفر نیز کشته شده‌اند.

پلیس آمریکا 55 هزار و 400 نفر را طی توقف های قانونی، بازرسی و توقیف های خود کشته یا زخمی کرده است. طی این پژوهش مشخص شده است که پلیس آمریکا برای بازرسی یا دستگیری افرادی که هدف قرار داده سیاهپوستان بیشتر مورد هدف قرار گرفته اند.

تد میلر دانشمند موسسه تحقیق و ارزیابی مریلند پاسیفیک گفت: «استفاده بیش از اندازه پلیس آمریکا از زور و بدون پیروی از مراحل قانونی، تا ابد به عنوان یک معضل ادامه پیدا خواهد کرد و تا زمانی که این جنگ داخلی به عنوان مشکلی برای جامعه سیاهپوستان آمریکا محسوب شود امیدی به رفع آن نیست.»

هدف از این پژوهش بررسی عبارت «مداخله قانونی» است که به عنوان دستگیری، توقف و بازرسی در خیابان ها و در حین بازرسی های پلیس صورت می گیرد. یکی از جوانب بحث برانگیز این پژوهش که میلر بدان اشاره کرده است ناچیز بودن میزان مستندات موجود در پایگاه اطلاعاتی اجرای قوانین و همچنین مشارکت پلیس در وقوع صدماتی است که در سوابق پزشکی افراد اثری از آن ها یافت نمی شود که همگی آن ها به رفتار خشونت آمیز پلیس آمریکا اشاره کرده است.

پژوهشِ «خطرات ناشی از اقدامات پلیس» نشان می دهد که در سال 2012 از میان هر 291 فرد بازداشت شده توسط پلیس یک نفر به شدت زخمی شده و به بیمارستان منتقل شده است که ممکن است فرد آسیب دیده بر اثر شدت آسیب وارد جان خود را نیز از دست داده باشد.

آمارهای این بررسی حاکی از این است که پلیس، سیاهپوستان را سه برابر سفیدپوستان متوقف می کند (1404 مورد توقف و توقیف سیاهپوست از میان هر 10 هزار نفر - و تنها 503 مورد سفید پوست از میان همان 10 هزار نفر). آمار کشته شدگان سیاهپوست به دست پلیس نیز به مراتب بیستر از سفیدپوستان است.

رفتارهای نژادپرستانه پلیس آمریکا در سال های اخیر توجه بسیاری از مدافعان حقوق بشر را به خود جلب کرده است و در عین حال نفرت سیاهپوستان این کشور را نسبت پلیس این کشور افزایش داده است.

“ ۵۴ هزار نفر در سال ۲۰۱۲ توسط پلیس آمریکا کشته و زخمی شدند ”