سازمان ملل خواهان آتش‌بس انسانی فوری در تعز شد

کد خبر : #2490
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 6 مرداد 1395 17:02
تعداد بازدید کننده : 609
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
سازمان ملل خواهان آتش‌بس انسانی فوری در تعز شد
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
در پی حملات بی‌امان مزدوران ائتلاف سعودی به روستای الصراری تعز و محاصره این منطقه هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل در یمن از تمامی طرف‌های درگیر خواست تا آتش بس انسانی فوری در استان تعز برقرار کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری یمنی سبأ، جیمی مک‌گلدریک، هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل که در یمن اقامت دارد، در بیانیه‌ای عنوان داشت: من نسبت به گزارش‌هایی در مورد تنش روز افزون در استان تعز به ویژه آوردن تجهیزات برای بستن این شهر و همچنین تشدید درگیری‌ها در روستای الصراری احساس نگرانی بسیاری می‌کنم.

وی به همه طرف‌های درگیر یادآوری کرد که باید در سایه قانون انسانی بین‌المللی به وظایف خود عمل کنند. این مسئول سازمان ملل گفت که قابل قبول نیست که غیرنظامیان گروگان گرفته شده و از کمک‌های انسانی محروم شوند تا منافع سیاسی یا نظامی از این طریق محقق شود و تمامی طرف‌هایی که قانون بین‌المللی را نقض می‌کنند، باید بدانند که در معرض مجازات و بازخواست قرار می‌گیرند.

در همین حال، گروه انصار الله یمن از دعوت سازمان ملل برای اجرای آتش بس انسانی در استان تعز استقبال کرد. محمد علی الحوثی، رئیس کمیته عالی انقلابی یمن اعلام کرد: ما از دعوت نماینده مقیم سازمان ملل و هماهنگ کننده امور انسانی برای آتش بس انسانی استقبال می‌کنیم.

وی خواهان اعمال فشار بر آمریکا و هم‌پیمانانش برای گشودن گذرگاه‌های امن برای غیرنظامیان و مجروحان در منطقه الصراری در جنوب تعز و دیگر مناطق شد.

“ سازمان ملل خواهان آتش‌بس انسانی فوری در تعز شد ”