کودکان مهاجر می‌توانند در مدارس دولتی ایران ثبت‌نام کنند

کد خبر : #2473
تاریخ انتشار : شنبه, 2 مرداد 1395 11:17
تعداد بازدید کننده : 676
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
کودکان مهاجر می‌توانند در مدارس دولتی ایران...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
معاون هماهنگی اداره آموزش و پرورش خراسان رضوی اعلام کرد که کودکان مهاجر اعم از دارا و فاقد مدارک اقامتی می‌توانند از روز شنبه 2 مردادماه در مدارس دولتی ایران ثبت‌نام کنند و علت عدم ثبت‌نام در برخی مدارس عدم ابلاغ بوده که این مشکل رفع شده است.

به گزارش تسنیم، در روزهای گذشته برخی مهاجرین افغانستانی در شهرهای مختلف ایران و به واسطه اطلاع از قانونی و رایگان شدن حضور کودکان‌شان در مدارس ایران به مدارس محل زندگی خود مراجعه کردند که البته با خودداری این مدارس بابت ثبت‌نام مواجه شدند.

«حسین شادکام» معاون هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، در همین رابطه گفت: مهاجرین افغانستانی می توانند از روز شنبه 2 مردادماه در مدارس دولتی ایران ثبت‌نام کنند. وی افزود: بخشنامه نحوه ثبت‌نام مهاجرین افغانستانی به مدارس ابلاغ شده و مهاجرین می‌توانند برای ثبت‌نام دانش‌آموزان‌شان اقدام کنند.

براساس دستور مقام معظم رهبری مبنی بر تحصیل رایگان مهاجرین افغانستانی دارا و فاقد مدرک شناسایی و تصویب این دستور توسط هیأت وزیران جمهوری اسلامی، دانش‌آموزان مهاجر افغانستانی باید به صورت رایگان در مدارس دولتی ایران تحصیل کنند.

در بخشی از این مصوبه آمده است که ثبت‌نام دانش‌آموزان مهاجر تا مقطع دیپلم مانند دانش‌آموزان ایرانی است.

“ کودکان مهاجر می‌توانند در مدارس دولتی ایران ثبت‌نام کنند ”