هشدار سازمان ملل درباره بحران انسانی در موصل

کد خبر : #2465
تاریخ انتشار : شنبه, 2 مرداد 1395 10:33
تعداد بازدید کننده : 519
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
هشدار سازمان ملل درباره بحران انسانی در موصل
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
سخنگوی دبیرکل سازمان ملل هشدار داد: بحران شهر موصل به یکی از بزرگترین بحران های انسانی در جهان تبدیل می شود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، به نقل از شبکه تلویزیونی الحدث، فرحان حق گفت: بحران انسانی در شهر موصل، مرکز استان نینوای عراق با آغاز عملیات نظامی نیروهای مسلح عراق برای پس گرفتن این شهر، به یکی از بزرگترین بحران های انسانی در جهان تبدیل خواهد شد.
حق افزود: همه مراکز و اردوگاه های پذیرش آوارگان در عراق به حداکثر ظرفیت خود رسیده است. ضروری ترین نیاز آوارگان عراقی در شرایط فعلی، آب، غذا و کمک های پزشکی است. خانواده های آواره به کمک های زیادی نیاز دارند. فقط چهل درصد از کمک هایی را که در ابتدای امسال درخواست کرده بودیم، دریافت کردیم.

موصل، منتظر کمک ها غذایی وبهداشتی

فرحان حق، در ادامه خاطر نشان کرد: عملیات آینده نظامی برای خارج کردن کنترل شهر موصل عراق از دست گروه تکفیری صهیونیستی داعش بر زندگی حدود یک میلیون و پانصد هزار نفر در این شهر تاثیر خواهد گذاشت که آن را به یکی از بزرگترین بحران های انسانی در جهان تبدیل خواهد کرد. نهادهایی که با سازمان ملل در زمینه انسانی در عراق همکاری دارند خواستار دریافت دویست و هشتاد و چهار میلیون دلار کمک هستند تا خود را برای کمک رسانی پس از آغاز عملیات موصل آماده کنند.
سخنگوی دبیرکل سازمان ملل گفت: هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل در عراق تاکید کرد تاثیر عملیات نظامی بر غیرنظامیان ویرانگر خواهد بود و احتمال کشته شدن شمار زیادی از غیرنظامیان وجود دارد. خانواده هایی که برای فرار از موصل تلاش کنند، ممکن است با خطرات جدی روبرو شوند.

“ هشدار سازمان ملل درباره بحران انسانی در موصل ”