۲۳هزار کودک بی سرپرست و بدسرپرست در کشور وجود دارد

کد خبر : #2461
تاریخ انتشار : شنبه, 26 تیر 1395 17:03
تعداد بازدید کننده : 756
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
۲۳هزار کودک بی سرپرست و بدسرپرست در کشور وجود دارد
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان بهزیستی کشور از وجود ۲۳هزار کودک بی سرپرست و بدسرپرست در کشورخبر داد.

به گزارش مهر ، ولی الله نصر ظهر شنبه 26 تیرماه در جمع خبر نگاران از وجود ۲۳ هزار کودک بی سرپرست و بدسرپرست در کشورخبر دادو افزود: این تعداد کودک به سازمان بهزیستی سپرده شده است و هدف سازمان این است که این کودکان به خانواده های بازگردند.

مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان بهزیستی کشور با اشاره به رویکرد سازمان که همان بازگشت کودکان به آغوش خانواده است، ادامه داد: از ۲۳هزار کودک بی سرپرست و بد سرپرست ۱۴هزار نفر به خانواده های دارای صلاحیت سپرده شده اند و مابقی که تعداد ۹هزار نفر است در مراکز و موسسات نگهداری می شوند.

وی به رویکرد سازمان بهزیستی اشاره کرد و گفت: سازمان بهزیستی در تلاش است با شناسایی خانواده های واجد شرایط، کودکان موجود در مراکز نگهداری از کودکان بدسرپرست و بی سرپرست، به آغوش خانواده برگردند چرا که اعتقاد براین است خانواده بد داشتن بهتر از بی خانواده بودن است و کانون خانواده بهترین جایی است که یک کودک در آن به رشد و تعالی می رسد و احساسات و عاطفه ها را از آن محیط دریافت می کند.

نصر با اشاره به اینکه آسیب های اجتماعی در هم تنیده هستند، افزود: بر اساس مطالعات سه عامل اعتیاد، فقر اقتصاد خانواده و مهاجرت در بحث کودکان کار موثر است که فقر اقتصادی منجر به مهاجرت می شود.

مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان سازمان بهزیستی به آسیب هایی که کودکان کار را تهدید می کند اشاره کرد و گفت: عقب ماندگی تحصیلی، مشکلات جسمی به دلیل حضور و ماندن در خیابان ها، مورد سوءاستفاده واقع شدن توسط باند های سود جو برا ی جذب نیرو برای قاچاق کالا و مواد مخدر است که در این زمینه مردم باید به موسسات غیردولتی که در راستای ساماندهی کودکان کار تأسیس شده است کمک کنند.

نصر با اشاره به اینکه بحث اعتیاد یکی از آسیب های جدی این کودکان است، افزود: متاسفانه سوءاستفاده های جنسی به عنوان یکی از مهمترین آسیب ها برای کودکان کار مطرح است و بر اساس مطالعات وزارت بهداشت ایدز در کودکان کار ۴.۵برابر کودکان عادی است.

“ ۲۳هزار کودک بی سرپرست و بدسرپرست در کشور وجود دارد ”