گزارش عفو بین‌الملل از وضعیت بد حقوق بشر و سرکوب آزادی بیان در بحرین

کد خبر : #2456
تاریخ انتشار : شنبه, 26 تیر 1395 16:40
تعداد بازدید کننده : 613
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
گزارش عفو بین‌الملل از وضعیت بد حقوق بشر و...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
عفو بین‌الملل در گزارش سالانه خود برای سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶ اعلام کرد که بحرین به سرکوب آزادی بیان ادامه داده است و شکنجه و محاکمه‌های ظالمانه و غیرشفاف علیه مخالفان سیاسی در این کشور نیز ادامه یافته است.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت العهد، این سازمان در گزارش سالانه خود که به اوضاع حقوق بشر در ۱۶۰ کشور از جمله بحرین پرداخته است به این امر اشاره کرده که مسئولان بحرینی تابعیت حدود ۲۰۸ شخص از جمله ۹ کودک را لغو کرده و برخی از آنها را وادار ساخته‌اند تا کشور را ترک کنند.

عفو بین‌الملل همچنین شکنجه‌های سیستماتیک در بحرین برای اعتراف گیری از افرادی که در مقابل دادگاه‌ها محکوم شده‌اند محکوم کرد و عنوان داشت که این دادگاه‌ها با شفافیت برگزار نشده‌اند چرا که دادگاه به میزان کافی در مورد ادعاها مبنی بر شکنجه و دیگر بدرفتاری‌ها از سوی بازجویان تحقیقاتی را به عمل نیاورده است.

در این گزارش آمده است: دولت بحرین به سرکوب آزادی بیان و آزادی برگزاری تجمع و تشکیل جمعیت‌ها ادامه داده است و تنگ کردن عرصه بر فعالیت‌های مجازی و دیگر اقدامات از سوی مخالفان به صورت روز افزون ادامه می‌یابد و همچنان رهبران مخالف در پشت میله‌های زندان هستند و برخی از آنها از زندانیان عقیدتی بوده و شکنجه و دیگر انواع بدرفتاری در بحرین ادامه دارد.

“ گزارش عفو بین‌الملل از وضعیت بد حقوق بشر و سرکوب آزادی بیان در بحرین ”