حمایت سازمان دفاع از قربانیان خشونت از تئاتر بین المللی آخرین برگ

کد خبر : #245
تاریخ انتشار : دوشنبه, 22 اردیبهشت 1393 0:00
تعداد بازدید کننده : 626
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
حمایت سازمان دفاع از قربانیان خشونت از تئاتر...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
تئاتر آخرین برگ با طراحی، نویسندگی و کارگردانی محمد برومند که نمایشی جهانی درباره صلح و دوستی است، با حمایت سازمان دفاع از قربانیان خشونت و انجمن ملل متحد ایران در فرهنگسرای اندیشه تهران به روی صحنه رفت .

تئاتر آخرین برگ با طراحی، نویسندگی و کارگردانی محمد برومند که نمایشی جهانی درباره صلح و دوستی است، با حمایت سازمان دفاع از قربانیان خشونت و انجمن ملل متحد ایران در فرهنگسرای اندیشه تهران به روی صحنه رفت .
به گزارش روابط عمومی سازمان دفاع از قربانیان خشونت ، این تئاتر اثری مدرن با تلفیق تکنیک های مختلف تیاتری به همراه مدیا است که بازیگرانی از کشورهای آمریکا ، کانادا ، افغانستان و ایران در آن به ایفای نقش می پردازند قرار است پیام آور صلح و دوستی در نقاط مختلف جهان باشد و پس از اجراهایی در ایران به مدت دو سال در سراسر دنیا اجرا شود. سازمان دفاع از قربانیان خشونت هر شب به هنرمندانی که به نوعی با این پروژه همکاری داشته اند لوح تقدیر و تندیس اهدا می کند.
از ویژگی های مهم این پروژه بین المللی می توان به موارد زیر اشاره کرد :


۱- بی کلام وجهان شمول بودن این اثر
۲- موضوع آن نفی خشونت وجنگ ، ترویج صلح ودوستی برای همه وحمایت از محیط زیست
۳- حضور هنرمندانی از کشورهای مختلف
۴- غیر سیاسی؛ غیر دولتی وغیر انتفاعی بودن پروژه
۵- مشارکت هنرمندان رشته های مختلف (تئاتر ، سینما ، عکاسی ، نقاشی ، گرافیست و…)
۶- فراگیر بودن ، پس از اجرای این نمایش توسط گروه بین المللی در هر کشور ، گروه نمایشنامه ،عروسک ها وموسیقی نمایش رادراختیار گروهی از هنرمندان کشور میزبان قرار خواهد داد تا آنها تئاتر “اخرین برگ ” را برای تمام مردم کشورشان اجرا نمایند . تلاش خواهد شد تا تمام مردم جهان این تئاتر را ببینند .

تئاتر آخرین برگ از 18 تا 23 اردیبهشت در تالار فرهنگسرای اندیشه ساعت 20 اجرا می شود و از 25 اردیبهشت تا 10 خرداد نیز شاهد اجرایش در شهرستانهای ایران و مناطق جنگی خواهیم بود و پس از آن نیز گروه عازم سفرهای خارجی می شود که قرار است این اجراها از ترکیه شروع و در سراسر دنیا به مدت دو سال برگزار شود. این نمایش قرار است در مشهد، نیشابور، بهبهان، خرمشهر و ایلام نیز اجراهای داشته باشد.

“ حمایت سازمان دفاع از قربانیان خشونت از تئاتر بین المللی آخرین برگ ”