عربستان در یمن جنایت جنگی مرتکب شده است

کد خبر : #2449
تاریخ انتشار : سه شنبه, 22 تیر 1395 12:35
تعداد بازدید کننده : 541
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
عربستان در یمن جنایت جنگی مرتکب شده است
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
سازمان دیده‌بان حقوق بشر بار دیگر خواستار تعلیق عضویت عربستان در شورای حقوق بشر سازمان ملل شد و تأکید کرد که عربستان و هم‌پیمانانش "جنایت جنگی" در یمن مرتکب شده‌اند.

به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری النشره، سازمان دیده‌بان حقوق بشر خواستار تحقیق مستقل درباره بمباران ائتلاف تحت فرماندهی عربستان در یمن شد که مناطق اقتصادی غیرنظامی را هدف قرار داده است. این سازمان تأکید کرد که برخی از این بمباران‌ها "جنایت جنگی" بوده است.
سازمان دیده‌بان حقوق بشر در گزارش خود 17 حمله هوایی ائتلاف به 13 منطقه اقتصادی غیرنظامی ازجمله کارخانه‌ها و انبارهای تجاری و یک مزرعه و دو نیروگاه برق را رصد و آن را غیرقانونی دانست که در این حملات 130 غیرنظامی جان خود را ازدست‌داده و 171 نفر دیگر زخمی شده‌اند.
این سازمان افزود: در نبود تحقیقات معتبر و بی‌طرفانه در یمن، عربستان و سایر اعضا ائتلاف باید با اجرای تحقیقات بین‌المللی و مستقل درباره این بمباران‌ها و نظایر آن موافقت کنند.
سازمان دیده‌بان حقوق بشر "نگرانی‌های جدی" خود را در قبال عواقب این حملات هوایی بر اقتصاد یمن ابراز داشت.
در گزارش این سازمان آمده است: حملات به کارخانه‌ها و تأسیسات اقتصادی غیرنظامی دیگر یمن این نگرانی‌های جدی را ایجاد می‌کند که ائتلاف تحت فرماندهی سعودی به‌طور عمدی درصدد واردکردن بیشترین خسارت به توانمندی تولیدی یمن است.
این سازمان همچنین خواهان "تعلیق عضویت عربستان در شورای حقوق بشر سازمان ملل تا توقف حملات هوایی غیرقانونی یا توافق برای اجرای تحقیقات بر اساس معیارهای بین‌المللی یا تحقیقات بین‌المللی مستقل" شد.
سازمان عفو بین‌الملل و سازمان دیده بان حقوق بشر اواخر ماه ژوئن گذشته خواهان اخراج عربستان از شورای حقوق بشر سازمان ملل شدند و تأکید کردند که عربستان از این شورا برای مانع‌تراشی در مسیر اجرای عدالت در خصوص جنایت‌های جنگی احتمالی در یمن سوءاستفاده می‌کند.

“ عربستان در یمن جنایت جنگی مرتکب شده است ”