نامه 73 استاد دانشگاه به بان کی مون: عربستان به دلیل نقض حقوق بشر بازخواست شود

کد خبر : #2427
تاریخ انتشار : سه شنبه, 15 تیر 1395 14:11
تعداد بازدید کننده : 637
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
نامه 73 استاد دانشگاه به بان کی مون: عربستان به...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
73 نفر از اساتید دانشگاه های آمریکای شمالی و اروپا در نامه ای به بان کی مون دبیرکل سازمان ملل در خصوص تصمیم این سازمان مبنی بر حذف نام عربستان از کشورهای ناقض حقوق کودکان با توجه به حمله نظامی سعودی ها علیه یمن ابراز نگرانی کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی نبأ، اساتید یاد شده اعلام کردند از برخورد بی شرمانه و باج خواهانه خاندان حاکم بر عربستان با سازمان ملل و تلاش ریاض برای پیشگیری از مستندسازی جنایات جنگی و ضد بشری شوکه شده اند.
امضاکنندگان این نامه که از اساتید دانشگاه های بزرگی همچون هاروارد ، کلمبیا ، جرج تاون ، برینستون ، آکسفورد و کمبریج هستند، تاکید کردند: این دومین بار ظرف یک سال گذشته است که سازمان ملل نام کشورهای متهم در ارتکاب جنایات جنگی را از فهرست خود حذف می کند.
آنان با اشاره به موارد نقض وحشتناک حقوق بشر از سوی عربستان و شرکایش در ائتلاف و سپس حمایت و تشویق آمریکا و انگلیس از آن این سوال را مطرح کردند که اگر سازمان ملل نباشد پس چه سازمانی باید عربستان و شرکایش در ائتلاف را به عنوان عوامل این جنایات محکوم کرده و تحت پیگرد قرار دهد؟
اساتید دانشگاه ها همچنین از سازمان ملل خواستند تا موارد نقض حقوق بشر توسط عربستان را مستندسازی کند و به دلیل جنایاتی که در یمن مرتکب شده مورد بازخواست قرار دهد.
سازمان ملل در ششم ژوئن 2016 ائتلاف متجاوز سعودی را از فهرست سیاه کشتار کودکان در یمن به دلیل اعمال فشارها و اخاذی های اعمال شده علیه دبیرکل سازمان ملل حذف کرد.

“ نامه 73 استاد دانشگاه به بان کی مون: عربستان به دلیل نقض حقوق بشر بازخواست شود ”